operacja stulejki

Operacja stulejki – kiedy jest konieczna?

Stulejka to schorzenie, z którym najczęściej trzeba poradzić sobie operacyjnie. Zabieg nie jest bardzo skomplikowany, a znacznie wypływa na jakość życia pacjenta. Ze stulejką boryka się wielu mężczyzn. Aby wdrożyć leczenie, muszą oni udać się do urologa lub androloga. Na czym polega operacja?

Operacja stulejki – co to jest?

Stulejka to zwężenie napletka w taki sposób, że nie można zsunąć go z żołędzi. Operacja stulejki polega na nacinaniu napletka, dzięki czemu staje się on bardziej ruchomy i pozwala odsłonić żołądź. Pacjent przed zabiegiem otrzymuje znieczulenie, dzięki czemu nie czuje całego procesu.

Takie oraz inne zabiegi wykonuje się w całej Polsce. W placówkach medycznych można przeprowadzić np. zabieg na krótkie wędzidełko napletka w Krakowie. Aby poddać się operacji, najpierw trzeba udać się na konsultacje do urologa lub androloga.

Kiedy trzeba przeprowadzić operację stulejki?

Operacja napletka jest konieczna zazwyczaj u dorosłych mężczyzn. U małych dzieci problem ten często można pokonać bez interwencji chirurgicznej. W przypadku dorosłych najczęściej trzeba przeprowadzić zabieg, gdyż chodzi tu o stulejkę nabytą. Czasami kłopot jest na tyle duży, że samo nacięcie nie wystarcza.

Kiedy taki zabieg to za mało, trzeba przeprowadzić obrzezanie. Kraków i inne polskie miasta oferują sporo placówek medycznych, w których można się temu poddać. Wystarczy znaleźć specjalistę. W sieci można natknąć się na domowe sposoby walki ze stulejką, ale pierwszym kontaktem powinien być lekarz.

Krótkie wędzidełko napletka i inne schorzenia

Innym częstym schorzeniem poza stulejką jest krótkie wędzidełko napletka. Poza tym panowie często poddają się zabiegom wazektomii czy leczeniu erekcji falą uderzeniową. Warto regularnie chodzić do androloga i urologa, aby szybko reagować na wszelkie schorzenia.

Stulejka powinna być operowana, gdy uprzykrza życie pacjenta i lekarz potwierdzi fakt, że sama nie minie. Zabieg jest mało inwazyjny, a rekonwalescencja dość szybka.