dieta

Pierwsze kroki na diecie

Rozpoczęcie diety powinno być decyzją przemyślaną. Jeśli nie masz przekonania do rozpoczynania zmiany życia to lepiej sobie daruj próby, po których twoja waga może być nawet większa niż przed odchudzaniem. Słomiany zapał nie tylko nie przyniesie efektów ale może sprawić, że przez napad głodu będziesz ważyć więcej a organizm gorzej przyjmie każdą kolejną próbę zrzucania wagi.

Dlatego rozpoczęcie zdrowego, racjonalnego odchudzania powinno być przemyślane i wzbogacone o dobrą motywację do działania. Pamiętaj, że każda dieta rozregulowuje w pewien sposób pracę organizmu. Dlatego każda kolejna próba jest coraz trudniejsza, bo organizm już wie, co go czeka i zaczyna się bronić.

Dieta – nie tak szybko

Nie będzie tak łatwo pozbywał się zapasów, będzie się też starał gromadzić składniki na wypadek kolejnych niedoborów. Dlatego też lepiej odchudzać się raz i to skutecznie. Najlepsza jest do tego dieta, która trwa przez całe życie. Nie chodzi o wieczne liczenie kalorii i ograniczanie ich do głodowych ilości. Rozsądna dieta to taka, która pozwala uzyskać odpowiednią masę ciała i umożliwia jej utrzymanie przez długi czas. Do tego nie trzeba być dietetykiem. WW pierwszej fazie takiej diety musisz koniecznie odstawić słodzone napoje, niezdrowe fast foody i słokie, kaloryczne przekąski. Niestety nie da się schudnąć pozostawiając je w codziennym menu. Z czasem możesz okazjonalnie pozwolić sobie na drobne odstępstwa, ale dopiero po osiągnięciu zadowalających efektów i tylko w wyjątkowych okolicznościach. Niezbędne jest także pamiętanie o wysiłku fizycznym.

Odchudzanie, a wyniki

Cale życie nie musiałeś się martwić o sylwetkę? Jadłeś co chciałeś a wygląd pozostawał cały czas taki sam? Niestety taki komfort nie jest stały. Nie można liczyć na to, że organizm przez całe życie będzie pracował w ten sam sposób. Wraz z wiekiem przemiany metaboliczne ulegają zmianom i dlatego może sie okazać, że aby zmienić wygląd figury konieczna jest zmiana diety. Jeśli jeansy z młodości wydają się z być obcisłe a na brzuchu rysuje się fałdka tłuszczu to znak, ze organizm nie jest w stanie dłużej spalać tylu kalorii, ilu mu dostarczasz. To nie oznacza że musisz przejąć na dietę odchudzającą i żywić się jedynie kiełkami i wodą. Ale powinieneś zacząć kontrolować to, co zjadasz. Taka kontrola będzie gwarancją zdrowego i efektywnego spadku wagi, bez drastycznej zmiany kaloryczności i restrykcyjnej zmiany stylu życia. Jeśli twoim problemem nie jest duża nadwaga to wystrzegaj się niskokalorycznych diet i diet-cud., obiecujących nierealne efekty w rekordowo krótkim czasie. Częste odchudzanie i próbowanie różnych diet sprawia, że organizm staje sie na nie „odporny” a każda kolejna próba odchudzania jest coraz trudniejsza. Dlatego lepiej w naturalny, stopniowy sposób pracować nad wagą. Takie sukcesywne dbanie o masę ciała da znacznie lepsze efekty. Dlatego najlepiej zwiększyć aktywność fizyczną i rezygnować z dodatkowych dawek pustych kalorii. Takie zmiany będą korzystne dla zdrowi i nie zrujnują pracy organizmu i nie rozregulują metabolizmu. Kontroluj to co spożywasz i jak na to reaguje twoje ciało a osiągniesz sukces.