Plac zabaw

Plac zabaw w ogrodzie. 3 najważniejsze zalety posiadania

Plac zabaw w ogrodzie, np. taki wykonany z drewna znacząco podnosi jakość otoczenia domu i zwiększa jego funkcjonalność. Dodatkowo plac zabaw pozwala dzieciom na aktywne spędzanie wolnego czasu na podwórku – w sposób bezpieczny i kontrolowany.

Choć niewątpliwie miejskie place zabaw wciąż są bardzo popularne i większość z dzieci bardzo chętnie z nich korzysta to coraz więcej właścicieli domów pragnie, aby drewniane place zabaw stały w ich ogrodzie, aby dzieci mogły w sposób bezpieczny, nieprzerwany, na swoich zasadach bawić się, ćwiczyć, aktywnie spędzać czas. Zakup oraz montaż drewnianego placu zabaw naprawdę przynosi dużo korzyści, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Aktywne spędzanie wolnego czasu

Obecnie bardzo dużym problemem jest to, że dzieci zamiast spędzać czas aktywnie na dworze, w gronie znajomych poprzez również różnego rodzaju obawy oraz obostrzenia wybierają zabawę w domu – niestety przed komputerem, telewizorem, telefonem. To bardzo negatywnie wpływa na ich rozwój nie tylko fizyczny, ale również emocjonalny. Rozwiązaniem jest oczywiście wszelkiego rodzaju aktywność, począwszy od spacerów, poprzez rower oraz gry, na zabawie na placu zabaw kończąc. W zależności od tego, jaki model placu zabaw wybierzemy może być on wyposażony w różnego rodzaju atrakcje, jak liny do wspinaczki, ścianki, bieżnie, tunele, tory przeszkód, drabinki, huśtawki czy elementy manipulacyjne. Taka różnorodność jak najbardziej pozwoli dzieciom na bardzo różnorodną zabawę. Jeżeli jeszcze połączymy plac zabaw z innymi elementami wyposażenia ogrodu: trampolina, domek, piaskownica – otrzymamy prawdziwy „kompleks” dla dzieci. Przykładowe realizacje można obejrzeć na stronie https://woodlit.pl/

Zobacz także: http://www.eleganta.pl/piaskownica-plac-zabaw-trampolina-sprawdzamy-atrakcje-dla-dzieci-ktore-sprawdza-sie-w-ogrodzie/

Bezpieczeństwo

Nie da się ukryć, że właśnie bezpieczeństwo na placu zabaw jest jedną z najważniejszych kwestii. Chodzi tu o podwójnie rozumiane bezpieczeństwo. Po pierwsze możemy być spokojni, gdyż dziecko porusza się w obrębie działki i nie ma możliwości, aby ją opuściło. Nie ma również możliwości, aby ktoś obcy wtargnął na działkę. Druga kwestia to pewność, że sam plac zabaw jest bezpieczny.

Więcej możliwości na zabawę w mniejszym gronie


To kolejny plus dla dzieci i dla rodziców. Dysponując własnym placem zabaw bez problemu dziecko może zaprosić tylko i wyłącznie osoby, które lubi, w których towarzystwie czuje się komfortowo i bezpiecznie. To zdecydowanie przekłada się na jakość zabawy.