Pomysły na zabawę

Pomysły na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem

Czas to najcenniejsze co możemy dać naszemu dziecku. Uwaga, atencja, wspólna zabawa – to wszystko zbliża i buduje niesamowitą więź, która umacnia się wraz z dorastaniem naszej pociechy. Jest bardzo dużo sposobów na to, aby połączyć przyjemne z pożytecznym – bawić się z dzieckiem i jednocześnie uczyć je nowych rzeczy. Przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów.

Zabawa z dzieckiem – wiek ma znaczenie

Przede wszystkim szykując się do wspólnej zabawy z dzieckiem koniecznie powinniśmy wziąć pod uwagę zarówno jego wiek, jak i zainteresowania. Nie bez znaczenia są także potrzeby emocjonalne. Pamiętajmy, że każde dziecko jest inne i nie ma jednej sprawdzonej recepty na to, żeby określić, ile czasu potrzebuje na zabawę, aby zaspokoić swoje potrzeby bliskości z rodzicem. Jedne dzieci będą potrzebowały atencji i obecności niemal przez cały dzień, inne, nieco bardziej indywidualne jednostki zadowolą się kilkoma godzinami. My jako rodzic najlepiej znamy nasze dzieci. Ważne, abyśmy bacznie się im przyglądali i wyciągali odpowiednie wnioski z sygnałów, jakie otrzymujemy na co dzień.

Pomysły na zabawę z dzieckiem – książki zawsze na topie

Bez względu na to w jakim wieku jest nasze dziecko, zawsze na topie będą książki. Można postawić na ich czytanie, jak również czerpanie inspiracji. Jedną z takich, z którą nie można się nudzić jest 100 zabaw. Nauka przez zabawę„. To świetna propozycja dla dzieci w przedziale wiekowym między 2, a 6 lat. Tutaj nie ma mowy, żebyśmy nie znaleźli czegoś dla siebie i dziecka. Propozycje obejmują na przykład różnego rodzaju labirynty, łączenie kropek, łączenie w pary czy też dopasowywanie kształtów i cieni. To doskonały sposób na zapewnienie dziecku solidnej dawki rozrywki, ale także bardzo dobry trening spostrzegawczości czy też sprytu. Miło spędzony wspólny czas – gwarantowany.

Zobacz także: https://bydgoszczcity.pl/pierwsze-kroki-dziecka-w-nauce-pisania-jak-go-wesprzec/

Wolny czas z dzieckiem – gry edukacyjne to świetna zabawa

Połączenie nauki z zabawą, to bardzo dobry pomysł, ale tylko i wyłącznie pod warunkiem, że dziecko nie będzie się czuło przy tym znużone i przymuszane. Wówczas nici z przyjemności, a tym bardziej zachęcenia go do poznawania nowych rzeczy i bycia kreatywnym. Bardzo dobrą propozycją jest stawianie na różnego rodzaju gry edukacyjne, które w świetny sposób łączą ze sobą miłe spędzenia czasu z tym, że dziecko nabiera nowych umiejętności. Bardzo dobrą propozycją do tego wcielania takich duetów w życie jest graPucio. Pierwsze Zabawy. Gra edukacyjna dedykowana maluchom. Sympatyczny bohater, chłopczyk o imieniu Pucio wprowadza najmłodszych w świat 32 obrazków połączonych z wyrazami dźwiękonaśladowczymi, albo też zwierzętami lub rzeczami, które z danym dźwiękiem z są kojarzone. To bardzo miły sposób na zachęcenie dziecko do aktywności, wspólnej zabawy, jak również wprowadzanie go w świat słów, a także identyfikowania różnych dźwięków.