samochód

Porady prawne – o czym musisz wiedzieć przed wizytą w kancelarii?

Potrzebujesz profesjonalnej porady udzielonej przez prawnika? Sprawdź najważniejsze informacje na temat poradnictwa prawnego! Dowiesz się, jak wybrać dobrego prawnika, jak przygotować się do wizyty w kancelarii, a także sprawdzisz, jakie są koszty porad prawnych.

Kiedy zwrócić się po poradę do prawnika?

Poradnictwo prawne to najczęściej zlecana usługa w kancelariach prawnych – adwokackich oraz radcowskich. W jej ramach prawnik zapoznaje się z pytaniem klienta i przygotowuje na nie odpowiedź, uwzględniając przepisy prawa.

Gdy potrzebna jest udzielająca porad prawnych kancelaria adwokacka Gliwice to jedno z wielu miast na Śląsku, gdzie można z nich skorzystać. Swoje siedziby ma tutaj wielu polecanych prawników specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa.

Jak wybrać dobrego prawnika?

Aby porada prawna była kompleksowa, duże znaczenie ma wybór właściwego prawnika. Jak go wybrać?

Gdy nie mamy zarekomendowanej kancelarii prawnej, na przykład przez znajomą osobę, wtedy możemy poszukać opinii na temat prawników online. Wybierając kancelarię, warto także uwzględnić jej specjalizację – gdy potrzebna będzie pomoc prawna w konkretnej dziedzinie, na przykład prawa cywilnego, karnego czy budowlanego, warto poszukać prawnika, który ma w niej duże doświadczenie.

Co zabrać ze sobą do kancelarii prawnej?

Jeżeli udajemy się do kancelarii prawnej w celu uzyskania porady, warto pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą do niej wszystkie potrzebne dokumenty dotyczące sprawy.

Do kancelarii warto zabrać:

  • dokumenty dotyczące sprawy, na przykład umowy, pozwy, rachunki, faktury, wyroki sądowe

  • zapisane na kartce pytania dotyczące sprawy – dzięki temu nie zapomnimy o żadnym zapytaniu do prawnika

Porady prawne online i przez telefon – czy warto?

Obecnie coraz więcej kancelarii umożliwia także skorzystanie z porad prawnych online oraz przez telefon. Czy to dobry wybór?

Poradnictwo prawne na odległość sprawdzi się wtedy, gdy nie mamy osobistej możliwości udania się do kancelarii, na przykład ze względu na stan zdrowia czy brak samochodu.

Warto jednak wybierać wtedy sprawdzone kancelarie, które mają pozytywne opinie. Należy unikać kancelarii, które oferują poradnictwo telefoniczne polegające na połączeniu z wysokopłatnym numerem!

Ile kosztuje poradnictwo prawne?

Koszty związane z uzyskaniem porady prawnej są zróżnicowane. Zwykle trzeba przygotować się na wydatek od około 100 złotych do 250 złotych. Na cenę wpływają głównie tematyka zapytania, jego złożoność, usługi dodatkowe, na przykład opiniowanie umów.