bank glosow online

Potrzebne nagranie z udziałem lektora? Zamów je w banku głosów!

Aby zamówić nagranie z udziałem lektora, wystarczy jedynie dostęp do internetu. Jak je uzyskać? Wyjaśniamy, w jaki sposób uzyskać je krok po kroku!

Nagrania lektorskie mają dzisiaj bardzo szerokie zastosowanie. Tego typu materiały używane są między innymi do reklam, prezentacji biznesowych, automatycznych sekretarek, programów komputerowych czy też do filmów oraz seriali. Oczywiście, to tylko parę przykładowych zastosowań, ponieważ lektor może uczestniczyć także w wielu innych projektach.

Jak zamówić nagranie lektorskie?

By zamówić nagranie lektorskie, trzeba wybrać lektora oraz studio nagraniowe. Teraz najprostszym sposobem, by uzyskać materiał, jest baza głosów, czyli serwis online, który połączony jest ze studiem nagraniowym, w którym można zamówić usługę za pośrednictwem internetu.

Banki głosów stanowią formę bazy z próbkami nagrań lektorskich. Znajdują się w nich próbki z głosami lektorów, które można posłuchać przed zdecydowaniem się na zamówienie nagrania z konkretnym lektorem. Są one bardzo pomocne w wybraniu właściwej osoby, ponieważ można wtedy dowiedzieć się, jaki jest jej tembr głosu i dopasować ją do realizowanego projektu.

By wyszukanie odpowiedniej osoby było jeszcze łatwiejsze, bank głosów może wykorzystywać specjalne filtry, które powalają na określenie parametrów lektora, w tym jego płci, wieku, specjalności, ale także doświadczenia.

Jak zlecić wykonanie nagrania lektorskiego?

Gdy lektor został już wybrany, wtedy można przystąpić do zamówienia nagrania z jego udziałem. Tutaj bazy głosów stosują różne formy zamówień. Najczęściej konieczne jest wypełnienie formularza na stronie, który służy do wykonania wyceny. Po jej otrzymaniu wystarczy przelać środki, by zamówić usługę.

W formularzu zamówienia wskazuje się na lektora, który ma wykonać nagranie, a także zamieszcza się treść nagrania oraz informacje o jego przeznaczeniu, które pomogą lektorowi w przygotowaniu materiału.

Jak długo trwa wykonanie nagrania z lektorem?

Dokładne informacje o tym, jak długo trwa wykonanie nagrania lektorskiego, można znaleźć na stronie z lektorem oraz odpowiedzi na zamówienie.

Obecnie bank głosów może wykonać nagranie nawet w ciągu 24 godzin, gdy jest one dostępne od razu. Otrzymanie nagrania jest możliwe tak szybko, ponieważ lektorzy dysponują własnym sprzętem nagraniowym.

Zatem wtedy, gdy celem jest uzyskanie nagrania lektorskiego, teraz można zamówić je całkowicie online. Gotowy materiał będzie przekazany na wskazany adres e-mailowy nawet w ciągu jednego dnia roboczego!