Prezent na dzień nauczyciela dla wychowawcy

Coraz częściej uczniowie prześcigają się w prezentach, które wręczą wychowawcy na Dzień Nauczyciela. Jak co roku pojawia się dylemat: co przynieść wychowawcy w ten dzień? Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na prezent na dzień nauczyciela dla wychowawcy, poniżej przedstawiamy kilka istotnych wskazówek.

Błędy, jakich nie powinniśmy popełnić

Wybór odpowiedniego prezentu jest często problemem zarówno dla rodziców, jak i starszych uczniów. Półki, szczególnie w marketach pełne są różnych prezentów przygotowywanych specjalnie na tę uroczystość. Teoretycznie nauczyciel to funkcjonariusz państwowy, który nie powinien przyjmować żadnych dodatkowych korzyści materialnych w miejscu pracy. Wielu rodziców nie rozumie tego ślepego pędu i sprzeciwiają się drogim prezentom. Nie dajmy się zwariować. Powinniśmy pamiętać o jednej podstawowej zasadzie: prezent na dzień nauczyciela dla wychowawcy powinien być symboliczny. Wiele osób zada sobie teraz pytanie: czy zatem kwiatki są wystarczające? Co dołączyć do podziękowań, gdy czujemy wdzięczność?

Jakie prezenty otrzymują wychowawcy?

Coraz częściej wychowawcy otrzymują od swoich uczniów bardzo kosztowne prezenty, takie jak karnet do SPA, wycieczkę czy też bon do salonu jubilerskiego. Okazuje się, że w dużych miastach odchodzi się od wręczania wychowawcy drogich prezentów, jednak w mniejszych miejscowościach uczniowie oraz rodzice czują się zobowiązani do obdarowania takim prezentem. Chcą oni w ten sposób podziękować za trud nauki. Nie brakuje rodziców, którzy są skłonni do obdarowania wychowawcy droższym prezentem niż bon do luksusowego SPA poza miastem. Lista drogich prezentów jest naprawdę bardzo długa. Pojawia się tutaj pytanie: czy otrzymanie drogiej porcelany czy też innego kosztownego prezentu, nie stawia nauczyciela w niezręcznej sytuacji? Wielu wychowawców, twierdzi, że tak.

Czekoladowe prezenty

Uczniowie w geście podziękowania bardzo często kupują czekoladowe słodkości jako upominek. Naszym zdaniem jest to bardzo udany pomysł, dzięki któremu uczeń może podziękować za pracę wychowawcy. Jako słodkie prezenty, sprawdzają się bardzo dobrze pralinki czy też elegancko zapakowane ręczne wyroby z czekolady.

Dobre słowo, uśmiech, oraz pyszne, skromne upominki – nauczyciele zapewniają, że właśnie takie prezenty cieszą ich najbardziej!

  1. Warto docenić trud pracy wychowawcy i podarować mu dobrej jakości czekoladowe upominki.
  2. Czekoladowe łakocie to klasyczne upominki, które pasują do wielu okazji – w tym również do Dnia Nauczyciela.
  3. Dzień Nauczyciela to przede wszystkim okazja do wzruszających podziękowań dla wychowawców.