Kiedy udac sie na psychoterapie malzenska i dla par

Psychoterapia małżeńska i par – kiedy warto i jak może pomóc?

Wiele par ma trudności z komunikacją pomiędzy sobą. Narastające konflikty mogą być wtedy bardzo męczące dla każdej strony. W takich sytuacji nie trzeba jednak decydować się na rozstanie, gdy para ma wolę do odbudowania związku. Rozwiązanie to psychoterapia małżeńska i par. Co warto o niej wiedzieć?

Psychoterapia – ratunek dla małżeństw i par

Chociaż bardzo często psychoterapia kojarzona jest z terapią indywidualną, to jednak może być ona prowadzona również dla par. Tego typu terapia skierowana jest do małżonków oraz do par niepozostających w związkach małżeńskich, które doświadczają trudności w związku i poszukują profesjonalnej pomocy.

Wsparcie doświadczonego psychologa i psychoterapeuty może być nieocenione wtedy, gdy para nie może sama dojść do porozumienia, ale jest gotowa do naprawy związku. Wtedy specjalista może pomóc w zrozumieniu potrzeb pary, poprawić komunikację i rozwiązań narastające problemy.

Kiedy warto zapisać się na psychoterapię dla par?

Psychoterapia przeznaczona dla par może być dużym wsparciem w wielu sytuacjach. Kiedy warto zdecydować się na wizytę u specjalisty, który prowadzi terapię dla małżeństw i dla par?

Wskazaniami do wizyty u psychologa są:

  • agresja
  • uzależnienia
  • brak komunikacji
  • konflikty w związku
  • niezaspokajanie potrzeb
  • brak seksu
  • poczucie oddalenia
  • zazdrość o partnera
  • zdrada

Ponadto psycholog może pomóc także w innych sytuacjach dotykających pary, na przykład w momencie traumatycznych wydarzeń jak śmierć dziecka, w obliczu konieczności podjęcia ważnych decyzji, które mają wpływ na przyszłość pary.

Psychoterapia dla par – gdzie zapisać się na wizytę?

Aby uzyskać kompleksową pomoc psychologiczną w sytuacjach kryzysowych w małżeństwie lub w związku nieformalnym, warto wybrać dobry gabinet, który oferuje usługi w bardzo szerokim zakresie i ma wiele pozytywnych opinii od swoich klientów.

Kompleksowe usługi w ramach psychoterapii, w tym także terapii dla par, oferuje poradnia psychologiczna LMC Poznań. Dokładne informacje dotyczące oferty poradni, pracujących w nie psychologów i psychoterapeutów, lokalizacji oraz godzin otwarcia można znaleźć bezpośrednio na jej stronie internetowej. Z ofert można korzystać na NFZ oraz prywatnie.

Podsumowując, gdy para ma trudności w porozumiewaniu się, pojawiają się poważne konflikty, które wpływają również na dzieci, warto pomyśleć o skonsultowaniu się z psychologiem i skorzystaniu z terapii dla par. Wsparcie niezależnego specjalisty w tej dziedzinie może wówczas pomóc odbudowie zniszczonego związku.