samochody

Regeneracja turbin – jak wybrać warsztat?

Turbosprężarka to aktualnie integralna część wielu jednostek napędowych spotykanych w najbardziej popularnych samochodach osobowych. Jej wykorzystanie znacząco wzrosło zwłaszcza w ostatnich latach wraz z popularyzacją downsizignu, czyli zmniejszaniem pojemności silników. Jak wybrać dobry warsztat zajmujący się regeneracją turbin?

Czym się kierować przy wyborze warsztatu zajmującego się regeneracją turbin?

Gdy szukamy warsztatu, w którego ofercie znajduje się regeneracja turbin we Wrocławiu uwagę trzeba zwrócić przede wszystkim na to jak on jest wyposażony i jakich pracowników zatrudnia. Turbosprężarki są bowiem całkiem drogie i ich regenerację warto powierzyć prawdziwym profesjonalistom.

Jeśli serwis turbosprężarek zatrudnia odpowiednich specjalistów jest to jednak dopiero połowa sukcesu. Muszą oni bowiem mieć możliwość skorzystania ze specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu skuteczne naprawienie turbosprężarki jest możliwe. Mowa tu przede wszystkim o sprzęcie pozwalającym na skuteczne zdiagnozowanie stanu turbiny.

Ile kosztuje regeneracja turbin?

Usługa taka jak regeneracja turbin potrafi kosztować naprawdę sporo, lecz wszystko zależy od tego jak bardzo skomplikowana jest dana turbosprężarka. Cena takiej usługi mimo wszystko wygląda jednak nawet atrakcyjnie, gdy zostanie zestawiona z tym ile kosztują nowe turbosprężarki, które są sprzedawane zazwyczaj nawet za kilka tysięcy złotych.

Jak przebiega regeneracja turbin?

Cały proces regeneracji turbin może różnić się w zależności od tego z jaką turbosprężarką mechanicy mają do czynienia. Zazwyczaj regenerację zaczyna się jednak od sprawdzenia turbosprężarki za pomocą specjalnej aparatury diagnostycznej oraz dokładnego jej rozebrania w celu ocenienia stanu poszczególnych jej komponentów. W ten sposób uzdolnieni mechanicy są w stanie dowiedzieć się co należy wymienić. Gdy nowe elementy są dostępne turbosprężarka jest wyważana i dochodzi do regulacji ciśnienia doładowania, a następnie składa się całą turbinę i mierzy szczelność jej układu.