rehabilitacja

Rehabilitacja dzieci – kiedy warto się na nią zdecydować?

Skorzystanie z profesjonalnej rehabilitacji możliwe jest w każdym wieku. Przeważnie zaczyna się realizować takie zabiegi u dzieci w wieku mniej więcej pięciu lat i wyżej. Ich układ ruchu rozwija się w szybkim tempie i niekiedy mogą pojawiać się już nabyte wady postawy. Oczywiście wskazaniem do wcześniejszej rehabilitacji są wady i choroby wrodzone.

Rehabilitacja – co można dzięki niej osiągnąć?

Dzięki odpowiednim zabiegom można zatrzymać postęp choroby, zniwelować wpływ wady lub całkiem się jej pozbyć. Wykonana przez profesjonalnego fizjoterapeutę rehabilitacja dzieci w Nasielsku ratuje wiele młodych osób przed niewłaściwym rozwojem, a nawet niepełnosprawnością.

Na ćwiczenia, masaże lub inne zabiegi warto zdecydować się po konsultacji dziecka z lekarzem ortopedą lub neurologiem. Nie należy zapisywać młodego człowieka na żadne terapie bez wyraźnej potrzeby – tylko lekarz może wystawić skierowanie. Fizjoterapia w Nasielsku może zdziałać cuda, ale działania powinna poprzedzać diagnoza.

Rehabilitacja dzieci a dolegliwości różnego rodzaju

Bardzo często Centrum Zdrowia i Urody Lavita przeprowadza rehabilitację małych i nieco starszych dzieci w związku z obecnością wad wrodzonych. Wczesne wdrożenie ćwiczeń (koniecznie pod ścisłym nadzorem specjalisty), masaży czy zabiegów elektroterapii może zatrzymać postęp wady.

Dla młodego wieku charakterystyczne są też wady postawy wynikające ze złych nawyków, np. garbienia się. Wady dotyczą kręgosłupa (skolioza), kończyn (szpotawość) itd. Dzięki ćwiczeniom, uprawianiu sportów wskazanych przez terapeutę, korekcji nawyków na właściwe można znacznie poprawić sylwetkę danej osoby.

Fizjoterapia u dzieci – w jakim wieku najlepiej zacząć?

O skierowaniu dziecka na fizjoterapię powinien zadecydować lekarz. Młodsze dzieci poddawane są terapii fizykalnej – mogą być masowane w odpowiedni sposób, naświetlane, rehabilitowane w wodzie itd. W późniejszym wieku rehabilitacja dzieci w nasielsku to przeważnie właściwie dobrane ćwiczenia.

Podsumowując, zaczęcie rehabilitacji jak najwcześniej gwarantuje uzyskanie najlepszych rezultatów.