siwe wlosy

Siwe włosy u mężczyzn

Większość z nas, wraz z nastaniem pierwszych dni wiosny decyduje się na gruntowny przegląd aktualnej fryzury. Niezbędne jest to u wszystkich, którzy na czas zimy postanowili zrezygnować z wizyt u fryzjera. Po długiej zimie szczególnie dotkliwe okazać się może pojawienie siwych włosów. Jak zamaskować siwe włosy, by fryzura odzyskała swój jednolity kolor? Jaki kolor na siwe włosy będzie najodpowiedniejszy? Czy preparat na siwe włosy należy do grupy kosmetyków „z wyższej półki? Dlaczego mężczyznom trudniej jest zaakceptować siwe włosy, a kobiety szybciej przechodzą z tym zjawiskiem do porządku dziennego? Zaczynamy misję – siwe włosy – co robić?

Czy odsiwiacze są skuteczne?

Odsiwiacz do włosów oceniany jest jako najskuteczniejsze rozwiązanie do walki z postępującą siwizną. Jego główne zalety to:

  • krycie nawet najbardziej intensywnych śladów siwizny
  • wydajność
  • prosty sposób aplikowania z niewielkiej butelki
  • duża zawartość biotyny oraz naturalnych składników przyczyniających się do szybkiego i coraz bardziej trwałego ciemnienia włosów
  • natychmiastowe działanie
  • przeznaczenie do kuracji wielodniowej, miesięcznej, później przeprowadzanej w mniejszych odstępach czasowych
  • nieinwazyjność – odsiwiacz na siwe włosy stosować można nie tylko w domowych warunkach, w salonach fryzjerskich, ale także nadaje się do zabrania w podróż, można go traktować jak typowy kosmetyk z działu higieny

Szampon koloryzujący na siwe włosy czy odsiwiacz do włosów – co wygrywa?

Na rynku znajdziemy bardzo wiele szamponów koloryzujących na siwe włosy. Odsiwiacz na siwe włosy stanowi dla nich poniekąd pewną konkurencję. Wadą szamponów koloryzujących jest to, że po pewnym czasie zmywają się, pozostawiając włosy z większą ilością siwych kosmyków. To wcale nie oznacza, że odradzamy stosowanie tych kosmetyków, wręcz przeciwnie. Bardzo ważne, by opinię na temat skuteczności danego produktu wydać po realnym zastosowaniu, a nie na podstawie domysłów.

Taki szampon siwe włosy u mężczyzn zamaskuje na długo, gdy będą delikatne, miękkie i lekkie. Przy fryzurach sztywnych i niepokornych ze względu na strukturę lepiej sprawdzi się klasyczny odsiwiacz do włosów. Różnica cenowa między tymi dwoma produktami jest na tyle niska, że jedno rozwiązanie może z powodzeniem funkcjonować jako uzupełnienie drugiego.

siwe wlosy

Siwe włosy u mężczyzn – czy muszą być powodem do wstydu?

Siwych włosów wcale nie trzeba się wstydzić! Nie każdy jednak jest je w stanie zaakceptować, zwłaszcza, jeśli jest młody i nie chciałby, by były utożsamiane z nobliwością i wiekiem seniora. Nie da się ukryć, że siwe włosy, przy całym swoim uroku, dodają lat. Poznając szczegóły jak działa odsiwiacz do włosów, stosując preparat w domowych warunkach, każdy siwiejący facet daje sobie szansę na drugą młodość, bez konieczności regularnego farbowania włosów tradycyjnymi metodami, które najczęściej nie przynosi takiego efektu, o jaki nam chodzi. Odsiwiacz to najlepszy sposób na siwe włosy, który nie tylko przywróci im dawną barwę, ale również dodatkowo odżywi.

Źródło: http://gr-7.eu