dieta slodycze

Słodkości na diecie

Osoby, które dbają o zgrabny wygląd lub są w trakcie odchudzanie wielokrotnie zastanawiają sie nad tym, jak przemycić do jadłospisu słodkości. To oczywiste, że podczas odchudzania nie można sobie pozwolić na duże dawki cukru i słodycze ze sklepowych półek. Ale istnieją potrawy, które zaspokoją ochotę na słodkości a wcale nie zrujnują diety. Posiłki te wykonywane samodzielnie, w domu sprawią, że efekty odchudzania będą widoczne a ty nie będziesz myśleć o słodkościach.

Dzięki własnoręcznemu przyrządzeniu możesz decydować na bieżąco, czym można urozmaicić albo uzupełnić przepisy. Świetnym sposobem na zaspokojenie głodu jest przygotowanie omletu, ale czy znacz jego słodką wersję? Wystarczy, że ubijesz białka na sztywno i potem delikatnie zmieszasz je z łyżka mąki i żółtkami. Możesz dodać świeżą wanilię. Taką masę wylej na patelnię i piecz na małym ogniu aż trochę wyrośnie. Z dodatkiem owoców taki posiłek to doskonały deser, który w smaku przypomina delikatny biszkopt. Inną alternatywą dla słodkości jest dietetyczny sernik.

Dieta a słodycze

Masę serową wykonaj z twarogu z dodatkiem żelatyny. Po ścięciu się masy posyp ją owocami i podawaj na spodzie z otrębów. Równie smaczne są owocowe musy i koktajle. Tu nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Łącz to co lubisz i twórz ciekawe kompozycje, dostosowane do twojego indywidualnego smaku. Jako dodatki wybieraj owoce, pełne naturalnej słodyczy, twarogi z niewielką ilością tłuszczu i różnego rodzaju nasiona, orzechy i ziarna. Takie połączenia zawsze sie sprawdzają. Są pyszne, słodkie i zdrowe.

Lekka dieta

Od wielu lat nasze społeczeństwo jest faszerowane chemia i to na własne życzenie. Choć nadal panuje moda na zdrową żywność, to jednak wiele osób decyduje się na zakupy w tańszych dyskontach wybierając produkty ogólnodostępny i niestety nie do końca zdrowe. Warto jednak pamiętać, ze coraz więcej marketów ma w swojej ofercie również produkty i półprodukty, które mogą urozmaicić nasza dietę i sprawić, że będzie lżejsza, a przez to również zdrowsza. Jednak jak uzyskać taki efekt? Przede wszystkim postawić na warzywa oraz zrezygnować z podjadania słodkości, które każdy z nas tak bardzo lubi. Koncentrując nasza dietę na ograniczeniu tłustego mięsa, które można przecież łatwo zastąpić porcja ryby w szybkim czasie poczujemy się lżejsi, a także nabierzemy ochoty na więcej ruchu. Podobnie jest z mięsem drobiowym będącym znacznie zdrowszym od tradycyjnej w naszym kraju wieprzowiny czy wołowiny. Warto jednak pamiętać, że kurczak kurczakowi nie równy i wybierać przede wszystkim te hodowane na wolnym wybiegu, czy kupić prosto od rolnika. Choć wydaje nam się momentami, że nagonka na zdrowa żywność jest przesadzona i uznajemy ją za próbę zmuszenia nas do kupowania znacznie droższych produktów, bo przecież jak można zniszczyć główkę sałaty? A jednak można… Wszędobylskie środki ochrony roślin, chemiczne wspomagacze, nawozy, a jeśli chodzi o produkty odzwierzęce i mięso, to również sztuczne odżywki czy koncentraty. Nasze jedzenie jest pełne ulepszaczy i antybiotyków, które zamiast wspomagać nasz rozwój osłabiają jedynie organizm.