spodnie meskie

Spodnie dresowe męskie dla wysokich – jak je dobrać?

Wybór spodni męskich zawsze stwarza wiele problemów – zwłaszcza, jeśli nasz wzrost znacznie przekracza średnią. Gdy spodnie są dobre w pasie – nogawki okazują się za krótkie. Jeśli zaś długość spodni jest odpowiednia, to pozostaje nam zbyt dużo luźnej przestrzeni wokół bioder. Co gorsza – nawet jeśli uda nam się znaleźć pasujące spodnie, to często zaburzają one proporcje naszej sylwetki, przez co wyglądamy po prostu źle. Jak można zaradzić temu problemowi?

Fasony slim i skinny fit – idealne dla wysokich mężczyzn

Wysokie osoby bardzo często zmagają się z problemem doboru odpowiednich spodni. Wynika to z faktu, że mają bardzo długie nogi, przy jednoczesnym bardzo niewielkim obwodzie. Z kolei spodnie na ogół dostępne na rynku skalują się pod kątem rozmiaru zarówno w obwodzie, jak i długości – rzadko kiedy tylko jednym z nich.

Ciekawą propozycją są jednak wszelkiego rodzaju spodnie w fasonach slim lub skinny fit. Te bowiem z zasady mają przylegać do ciała, przez co naturalnie ich obwód będzie mniejszy. Bardzo prawdopodobne, że sprawdzą się one jako alternatywa dla klasycznych spodni. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń pod względem typu. Bez problemu powinniśmy znaleźć na rynku zarówno eleganckie spodnie skinny, jak i spodnie dresowe slim fit.

Spodnie dresowe męskie dla wysokich – czy zdają egzamin?

Luźne spodnie męskie – dresy – słyną przede wszystkim z wygody i funkcjonalności. Ogromną ich zaletą jest to, że w zasadzie nie mogą być zbyt szerokie w obwodzie. Dzięki temu nawet jeśli rozmiar będzie nieco zbyt duży dla wysokiej osoby – to nie będzie to widoczne.

Zyskuje jednak nie tylko nasz wygląd, ale przede wszystkim wygoda i mobilność. Nie musimy „kisić się” przez długi czas w ciasnych spodniach. Zamiast tego mamy pełną swobodę ruchów, a takie czynności jak na przykład podbiegnięcie na przystanek tramwajowy – nie sprawi nam żadnej trudności. A jak je zestawiać? Podpowiedź znajdziesz we wpisie na asta24.pl.

Jakie spodnie dresowe męskie można nosić na co dzień?

Spodnie dresowe męskie kojarzone są przede wszystkim z wysiłkiem fizycznym: siłownią, bieganiem i innymi sportami. Tak naprawdę jednak już dawno ich przeznaczenie stało się znacznie szersze. Na co dzień – aby jakoś zróżnicować swój styl, możemy nosić spodnie dresowe slim. Świetnie komponują się one z nowoczesną, miejską konwencją mody. Wyglądamy w nich niezobowiązująco i oryginalnie. Możemy pójść nawet o krok dalej i swoim wyglądem wejść w konwencję streetwearu. Oczywiście o ile pasuje nam taka estetyka.

Eleganckie spodnie w kratę – pomysł na oficjalną stylizację dla wysokich mężczyzn

W przypadku oficjalnych okoliczności dresów jednak nie założymy. Przydałoby się jednak coś, co pozwoli nieco zrównoważyć proporcje naszego ciała. W tym celu warto zastanowić się nad kupnem ciemnych spodni w kratę. Ten wyjątkowy wzór pozwala bowiem skrócić optycznie naszą sylwetkę, dzięki czemu wydaje się bardziej naturalna.

Możemy założyć cały garnitur w kratę i do tego koszulę w kolorze bordo lub brązu – z pewnością taki zestaw doskonale odnajdzie się zarówno w weselnych, jak i bankietowych okolicznościach.