Sportowe marynarki i wygodne spodnie – jakie stylizacje wybierać na luźne spotkania_

Sportowe marynarki i wygodne spodnie – jakie stylizacje wybierać na luźne spotkania?

Jeżeli zależy nam, aby zawsze wyglądać schludnie i prezentować się doskonale w każdym towarzystwie, warto zadbać o poprawne skomponowanie ubioru. Dzięki temu nie tylko jesteśmy pozytywniej odbierani, ale przede wszystkim czujemy się lepiej we własnym ciele. Stylowe i dobrane do naszych potrzeb elementy garderoby sprawiają, że zaczynamy czuć się pewnie. A co zrobić, aby jednocześnie nie rezygnować z wygody? Tutaj ciekawym rozwiązaniem są między innymi sportowe marynarki i właściwie dobrane do nich spodnie.

Ubiór dopasowany do okazji

Tworzenie zestawów ubrań powinno być uzależnione przede wszystkim od konkretnej okazji. Nie zawsze musimy wyglądać elegancko i szykownie, jednak niektóre wydarzenia wymagają od nas trzymania się obowiązującego na danej imprezie bądź spotkaniu dress code’u. Czasami jest to także związane z wykonywaną przez nas pracą. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że ubiór powinien być też wygodny oraz aby noszone przez nas materiały reprezentowały możliwie wysoką jakość. Dzięki temu unikniemy nadmiernego pocenia (na przykład jak przy wyborze tkanin sztucznych) oraz szybkiego niszczenia dzianiny. 

Co zrobić, jeżeli nie wiemy, jaki dress code obowiązuje nas w danej sytuacji? Zawsze warto jest zapytać. Pozwoli to nam uniknąć faux pas. Okazuje się jednak, że przy wielu okazjach w zupełności wystarczy wybranie casualowego ubioru, w którym nie tylko doskonale wyglądamy, ale jednocześnie dobrze się czujemy. Są to między innymi proste koszule, marynarki w wersji sportowej czy wygodne spodnie

Czy warto nosić marynarki?

Męskie marynarki wyglądają doskonale praktycznie zawsze. Ostatnio coraz modniejsze są warianty sportowe, które prościej jest zestawić z neutralnymi, casualowymi elementami ubioru. Dobrze skrojona marynarka świetnie podkreśla figurę, ale potrafi też maskować to, co niekoniecznie chcemy eksponować. Warto mieć w szafie więcej niż jeden model, najlepiej jest wybierać zarówno różne kroje, jak i kolory. Nie zawsze musimy kierować się aktualnymi trendami, ponieważ z powodzeniem kupimy takie bazowe ubrania, które okazują się ponadczasowe. 

Marynarki męskie chętnie kupują także kobiety. Eksperymentują z tworzeniem ekstrawaganckich zestawień, w których nie brakuje takich nietypowych elementów. Bez przeszkód jeden model posłuży zarówno przedstawicielowi płci męskiej, jak i jego partnerce. Ważne, aby pamiętać, że sportowe marynarki, które doskonale pasują do casualowego stroju, szyte są nieco inaczej. Na pewno nie posiadają tak wysokich poduszek. Zmiana widoczna jest także w przypadku podszewki, która zazwyczaj zastępowana jest przez półpodszewkę. 

Wygodne spodnie na każdą okazję

Casualowy styl ubioru pozwala nam nie tylko bawić się modą, ale jednocześnie zachować pewnego rodzaju klasę i szyk. Czy tylko męskie spodnie w eleganckim wydaniu mogą prezentować się doskonale? Otóż coraz częściej spotykamy się ze zwolennikami, którzy lubią wybierać znacznie wygodniejsze modele. Nie ma co się oszukiwać – niezwykle oficjalne stroje rzadko są jednocześnie przyjemne w noszeniu. Same spodnie od garnituru muszą być bardzo dobrze skrojone, aby prezentowały się dobrze tylko z koszulą. 

Jakie jest więc idealne wyjście z tej sytuacji? Chinosy. To niebanalne połączenie ulubionych materiałów z krojem, który idealnie podkreśla męską figurę. Takie spodnie sprawdzają się właśnie w przypadku półformalnych okazji. Panowie chętnie zestawiają je z nietypową górą, tj. kolorowymi koszulami, czy też ciekawymi kamizelkami. Nie należy bać się eksperymentowania z kolorami. Chinosy świetnie wyglądają zwłaszcza wtedy, gdy postawimy na nieoczywistą paletę barw. Nikt nie broni nam zakupu spodni w kolorze czerwonym, zielonym czy niebieskim. Taki prosty i w pewnym stopniu stonowany dół (bez wzorów) połączymy właśnie ze wzorzystą koszulą. 

Ale to wciąż nie wszystko, ponieważ wygodnie spodnie to także jeansy. Je również możemy zestawić z marynarką, jednak pamiętajmy, aby ich kolor czy faktura nie odwracały zbytnio uwagi od góry stroju. Tutaj wybieramy proste, bezpieczne kroje, dzięki czemu udaje nam się zachować pewną spójność.