pomieszczenia socjalne

Sprzątanie biur – jakie usługi oferują firmy sprzątające?

Utrzymanie porządku w biurze powinno być priorytetem każdej firmy. Aktualnie najczęściej w tym celu zamawiane są usługi sprzątania biur. Jaką ofertę mają dla swoich klientów firmy sprzątające?

Dlaczego warto zlecić sprzątanie biur?

Czyste biuro jest najlepszą wizytówką przedsiębiorstwa, dlatego warto pamiętać o jego codziennym utrzymaniu w czystości. W tym celu firma może zdecydować się na zatrudnienie własnego pracownika, lecz może ona również wybrać usługi zewnętrzne, czyli zamówić sprzątanie biur w firmie sprzątającej.

Usługi sprzątania biur związane są z licznymi korzyściami. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Wśród głównych zalet zlecenia usług sprzątania biur znajdują się poniższe:

  • brak samodzielnej konieczności sprzątania biura

  • niższe koszty przez brak potrzeby zatrudniania pracownika

  • dostęp do szerokiej gamy usług sprzątających

  • czystsza i bezpieczniejsza przestrzeń do pracy

  • zwiększenie zadowolenia pracowników

  • budowa pozytywnego wizerunku firmy

Wobec tak wielu zalet na zlecenie usługi sprzątania biur decyduje się obecnie wiele firm prowadzących własne biura. Jakie prace można wówczas zlecić?

Kompleksowe i fachowe sprzątanie biur Gliwice – z usługami sprzątania dostępnymi w firmach działających w Gliwicach można zapoznać się już teraz online.

Sprzątanie biur – zakres usług

Firmy sprzątające mogą zaproponować swoim klientom dostęp do szerokiej gamy usług, aby całe biuro mogło lśnić czystością. Wśród najczęściej prowadzonych prac znajdują się poniższe:

Ścieranie kurzu i usuwanie bieżących zabrudzeń

To usługa, z którą można zadbać o codzienną czystość w biurze. Pracownicy zetrą wtedy zabrudzenia na powierzchniach, w tym kurze, okruszki, plamy. Mogą również zadbać o przestrzeń w pomieszczeniach jak kuchnia, łazienka, pomieszczenia socjalne, z których korzystają pracownicy.

Mycie okien i przeszkleń

Często zlecane prace polegają także na zmywaniu okien i przeszkleń. W tym zakresie firma może wykonać prace również na wysokości za pomocą odpowiedniego sprzętu. Można zamówić mycie okien, ale także inne prace, na przykład mycie szklanych drzwi, ścianek, świetlików oraz innych szkieł.

Odkurzanie i mycie podłóg

Na podłogach stale zbierają się zanieczyszczenia, dlatego pracownicy firmy sprzątającej mogą je wtedy dokładnie usunąć. Prace obejmują odkurzanie oraz mycie podłóg. W przypadku plam na wykładzinach dywanowych wykonuje się ich pranie.

Pranie wykładzin i tapicerek

Firmy wykorzystują do tego celu specjale odkurzacze piorące, które mogą dokładnie usunąć zabrudzenia za pomocą techniki ekstrakcji.