lodzie

Sprzedaż łodzi motorowych – 3 powody dla których warto stawiać na modele używane

Posiadanie tak zwanej motorówki to świetna sprawa dla osób, które bardzo lubią spędzać swój wolny czas nad wodą i chciałyby móc robić to w jeszcze większym stopniu poprzez właśnie korzystanie z łodzi motorowej. Wybór odpowiedniej potrafi jednak sprawić problemy. Oto 3 powody dla których warto postawić na używane łodzie motorowe.

Dlaczego używane łodzie motorowe są lepsze – cena

Oczywiście nie mogło rozpocząć się w inny sposób niż od ceny. Firmy prowadzące sprzedaż łodzi motorowych używanych nad Zalewem Zegrzyńskim za właśnie używane motorówki po prostu będą żądać znacznie mniej niż za nowe łodzie motorowe, które potrafią już naprawdę sporo kosztować. Niższa cena oznacza też po prostu, że jest to lepsza opcja na start, gdyż może okazać się, że posiadanie motorówki jest dla nas zbyt męczące, a zakup używanej jest w tym momencie obarczone niższym ryzykiem.

Cena jest jednym z pierwszych powodów, lecz nie można od razu uznać, że zawsze motorówki używane będą tańsze w ogólnym rozrachunku. Trzeba zorientować się ile kosztują poszczególne części. Tutaj również można jednak zaoszczędzić decydując się na będące w dobrej kondycji silniki do motorówek używane nad Zalewem Zegrzyńskim.

Sprzedaż używanych łodzi motorowych – używane często oznacza sprawdzone

Kolejną sporą zaletą używanych łodzi motorowych jest to, że sam fakt, iż były one używane może oznaczać, że mamy do czynienia ze sprawdzoną konstrukcją, która wytrzymała lata eksploatacji i przy zadbaniu o nią będzie w stanie pływać jeszcze przez naprawdę długo.

Nie można jednak podchodzić do tego zawsze w ten sposób. Warto jest motorówkę dobrze sprawdzić przed zakupem. Najważniejsze są takie rzeczy jak stan kadłuba i laminatu, stan masztu, mocowanie skrzynki mieczowej, czy też oczywiście silnik. Sporo o kondycji można dowiedzieć się wchodząc do wnętrza łódki, gdy to nie było wietrzone. Wtedy można poczuć każdy zapach, który może oznaczać, że łódka nie jest w idealnym stanie. Na przykład gdy wyczujemy olej oznacza to, że problemy może mieć silnik.