Stolik w formie ławy rozkładanej – jak wybrać odpowiedni rozmiar mebla?

Na rynku mebli pojawia się obecnie coraz więcej nowoczesnych propozycji, które posiadają wiele funkcjonalności. Klienci szukający mebli do urządzenia wnętrza w swoim mieszkaniu mogą wybierać spośród wysokiej jakości mebli, które bardzo dobrze sprawdzą się w konkretnej roli. Będą w stanie spełnić wszystkie oczekiwania i posłużą przez bardzo długi czas. Szczególnie popularne są obecnie ławy rozkładane. Dzięki możliwości rozłożenia stołu ten może posłużyć do przyjęcia większej liczby gości. Złożony nie będzie natomiast zajmował wiele miejsca i pozwoli na wygodne korzystanie z mieszkania.

Dokładne sprawdzenie rozmiarów stołu

Decydując się na stolik ława rozkładana bardzo ważne jest dokładne sprawdzenie rozmiarów mebla. Z uwagi na dwa tryby pracy należy pomiarów dokonać zarówno przy złożonym stole, jak i rozłożonym. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę także krzesła, które znajdą się przy stole. Tylko w taki sposób możliwe będzie dokładne określenie wymiarów produktu, aby ten pasował do wnętrza i nie zajmował w nim zbyt wiele miejsca. Dobrze dopasowany stolik będzie znakomitym wyborem do salonu i pozwoli na zwiększenie jego funkcjonalności. Nawet przybycie większej liczby gości nie będzie stanowiło żadnego problemu i można będzie wszystkich ugościć.

Na same kwestie rozmiaru wpływa także kształt stołu. Można zdecydować się na rozwiązania okrągłe lub prostokątne. W przypadku stołów okrągłych najczęściej zwiększeniu ulega ich średnica. W przypadku stołów prostokątnych rośnie natomiast ich długość za sprawą dołożenia dodatkowego elementu.

Gdzie sprawdzą się stoły rozkładane?

Stoły z funkcją rozkładania sprawdzą się przede wszystkim w mniejszych mieszkaniach, gdzie co jakiś czas przyjmowani są goście. W takim przypadku rozłożenie stołu będzie konieczne jedynie w sytuacji, gdy przyjdą dodatkowe osoby. Na co dzień natomiast można będzie korzystać z mniejszych rozmiarów stołu, który również spełni wszelkie oczekiwania i potrzeby domowników. Dodatkowo dla uzyskania lepszego efektu wizualnego warto połączyć stół i nowoczesne szafki rtv do salonu. Wykonanie obu rozwiązań w podobnym stylu będzie w stanie stworzyć ciekawy efekt wizualny.