dorabianie kluczy

System jednego klucza. Najważniejsze informacje

System jednego klucza to nowoczesne rozwiązanie, które może być stosowane zarówno w prywatnych domach, jak i przedsiębiorstwach. Jego montaż przynosi wiele korzyści, a sam mechanizm odznacza się wysoką jakością, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na zamki Gerda Wymiana zamków na te w systemie jednego klucza nie jest trudna, ale ze względu na fakt, że prawidłowy sposób montażu zapewnia optymalne działanie lepiej zlecić to ślusarzowi. Czym dokładnie jest system jednego klucza i jakie ma zalety?

Czym jest system jednego klucza?

System jednego klucza to system, w którym jeden klucz otwiera wszystkie zamki, jakie określił właściciel. Do wyboru jest zestaw wkładek różnego rodzaju: wpuszczane, zamykane z dwóch stron kluczem, zamykane z jednej strony kluczem, a z drugiej gałką, do kłódek itd. Klucz może otwierać wszystkie wybrane przez nas zamki, nawet te od szafek, bramy, czy garażu. Dzięki temu dobrze sprawdza się w domach i nawet większych przedsiębiorstwach. System nie posiada ograniczeń, jeśli chodzi o ilość zamków, a to właściciel decyduje, gdzie i jakie zamki zastosować, aby zapewnić sobie wygodę i odpowiednią ochronę. Wybierając wkładki w systemie jednego klucza, warto zwracać również uwagę na jakość ich wykonania oraz klasę antywłamaniową, a także dodatkowe zabezpieczenia np. nacięcia na wkładkach, czy stalowe płytki antyprzełamaniowe.

Montaż systemu jednego klucza

Montaż zamki Gerda wymiana w systemie jednego klucza przebiega podobnie do tego, jak wygląda montaż zamków standardowych. Najlepiej jest to zlecić dobrej firmie ślusarskiej, która zamki zamontuje szybko, a przede wszystkim prawidłowo. Tylko odpowiedni montaż zamków zapewnia ich długą żywotność, bezproblemowe działanie i brak awarii. Dodatkowo ślusarz z https://www.pogotowie-zamkowe-katowice.pl  pomoże dobrać odpowiednie zabezpieczenia i rodzaje zamków do poszczególnych miejsc tak, aby system był wygodny i zapewniał najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Zalety jednego klucza

System jednego klucza to przede wszystkim wysoka jakość wszystkich zamków. To oznacza wydłużoną żywotność i mniejsze ryzyko zamków. Dodatkowo materiały wysokiej jakości sprawiają, że takie zamki trudniej jest sforsować, a więc są one bardziej odporne na włamania. Dużą zaletą jest również brak konieczności noszenia ciężkiego i nieporęcznego pęku kluczy, co ma szczególne znaczenie w dużych firmach, ale jest również niezwykle wygodne w domu, gdzie można mieć jeden klucz do domu, garażu, bramki itd. System jednego klucza zapewnia również większe bezpieczeństwo w sytuacji zagrożenia np. pożaru. Nie trzeba szukać odpowiednich kluczy do danych drzwi, co w dużym stresie jest utrudnione, gdyż wszystkie drzwi otworzymy jednym kluczem. Dodatkowo system jednego klucza można stale rozbudowywać, dopasowując go do naszych potrzeb. System jednego klucza to także znaczna oszczędność, gdyż nowemu pracownikowi wystarczy dorobić jeden, a nie 5 czy 10 kluczy. To kolejny aspekt, który oznacza zwiększony komfort i znaczną oszczędność. Kolejną zaletą systemu jednego klucza jest również fakt, że w przypadku zgubienia klucza, czy podejrzenia, że dostał się on w niepowołane ręce, nie trzeba wymieniać wszystkich wkładek, wystarczy zmienić kod kluczy, co robi producent. Jest to tańsze i wygodniejsze rozwiązanie niż wymiana całego systemu.