Tanie hotele

Wiadomo, że jak już wybieramy miejsce naszego wypoczynku to musimy również rozwiązać kwestie noclegu. Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie innej opcji, niż hotel. Dzisiaj wam przedstawimy miejsca, w których te są najtańsze, a to miejsca wcale nie nudne na wakacje. Wiadomo, że większość z nas wybierając się w stronę Półwyspu Indochińskiego postawi na turystyczną Tajlandię.

Jednak jej egzotyczny równie sąsiad jest o wiele tańszy, a nie dość, że stracimy mniej pieniędzy, to na pewno żadnych atrakcji. Takim miejscem jest Kambodża. Naprawdę ceny są o wiele niższe, mieszkańcy nie chcą nam sprzedać żadnych bubli i nas naciąć, znajdziemy atrakcje, a na dodatek zostanie nam jeszcze pieniędzy na magiczny masaż, będący w tamtych stroną tradycją. Niestety kiedy wybieramy Amerykę Południową, musimy się przygotować że niektóre miejsca odwiedzane przez tłumy, już podwyższyły swoje stawki.

Dlatego zamiast Brazylii albo Chile, warto się może zdecydować na Boliwię albo Nikarague. Boliwia oferuje nam w hotelu (nie motelu) w dobrych warunkach z łazienką pokój za 25 doba, cena niewiele wzrasta wraz z jakością. A z pewnością będziemy mieli co robić w tym ciekawym kraju i to z dodatkowo zaoszczędzonymi pieniędzmi. Mimo wszystko takim krajem jest również Turcja, jeszcze.

Oczywiście można znaleźć luksusowe hotele w stylu sułtańskim, ale też nie brakuje okazji by upolować naprawdę skromny nocleg w super warunkach. Oczywiście Indie i ich bogactwo, które daje nam niecodzienny wybór najróżniejszych warunków hotelowych za naprawdę niskie pieniądze. Oczywiście, że słusznie miasto kojarzy nam się z luksusami, złotymi pałacami i twierdzami. Jednak już od 30 zł możemy zaznać rozpusty i dostać coś bardzo wygodnego i na poziomie.

Kolejnym miejscem, w którym możemy upolować znakomite okazje hotelowe za niewielkie pieniądze jest Sri Lanka, które nie uległa jeszcze atakom masowym turystów. Dobra warunku za niewielkie pieniądze, a do tego basen, zabiegi SPA i prawdziwa regeneracja. Te wszystkie atrakcje zamykają się w 200 zł.

Kiedy już zaplanowaliśmy wymarzone wakacje warto podjąć decyzję o tym, gdzie będziemy nocować. Często robimy to na ostatnią, chwilę, przez co za hotel (w którym i tak spędzimy mało czasu) płacimy więcej, niż za samą podróż. Oczywiście, jeżeli nie mamy wymarzone z góry celu podróży, to możemy brać pod uwagę miejsca, gdzie noclegi będą nas kosztowały mniej, co nie znaczy ze trafimy na jakieś peryferie bez atrakcji. Niektóre państwa Azji i Ameryki Południowej, nie będące na celowniku masowych turystów, oferują tanie hotele.

Dlatego czasami mądrze nie zatrzymywać się koniecznie w stolicach, a dojechać do nich potem by pozwiedzać. Nocleg poza nimi zawsze pociągnie za sobą mniejsze koszty. Oczywiście z pomocą w poszukiwaniach nadchodzi nam internet, więc nie musimy robić wielogodzinnych selekcji na własną rękę. Od tego mamy Skyscanner Hotelle, gdzie nie dosyć że wybiorą według naszych wytycznych to jeszcze spróbują, jak najtaniej. Naprawdę przydatny portal (http://last-minutes.pl/), który pomoże nam w znalezieniu najlepiej dopasowanej do naszych potrzeb i możliwości cenowych hotelowej propozycji, nie pobierając na dodatek żadnych opłat.

Kiedy przekieruje na stronę danego portalu cena będzie ta sama, co na skyscanner. Warto też mieć możliwość zmiany terminu jeżeli zależy nam na oszczędnościach na hotelu. Dlaczego? Otóż niektóre hotele proponują ogromne promocje. Kiedy są momenty minimalnego zainteresowanie hotelem, wtedy miejsca szaleją i właściciele schodzą z cen tak naprawdę byle tylko wynająć, bo w innej sytuacji pokój będzie stał pusty i nie zarobią nic. Do tego jak jeszcze możemy wybrać sobie wolne w okresie pozasezonowym to naprawdę będzie największa oszczędność.

Wiadomo też, że o wiele lepiej nie tylko ze względów większej przyjemności dzielenia z kimś wspomnień, ale też ekonomicznie, po prostu opłaca się jechać z kimś, a najlepiej w grupie. Wtedy inaczej rozkładają się ceny, a pokoje wieloosobowe zazwyczaj są tańsze. Co prawda dają też mniejszy komfort, ale jesteście na wakacjach i tak będziecie w hotelu tylko nocować.