broda

Top 5 zalet zapuszczenia brody, czyli dlaczego broda jest idealnym wyborem właśnie dla ciebie

Broda niejedno ma imię. Może być kilkudniowym zarostem, niewielką kozią bródką albo gęstą i krótką lub długą „grzywą”. Uważana jest za atrybut męskości od wieków, choć również były czasy, gdy jej noszenie było nawet karane. Broda była symbolem wolności i nieskrępowania w latach 60-tych, a w czasach nam współczesnym kojarzy się z miejskim drwalem, czyli mężczyznom, który nosi się nonszalancko, ale jednak zwraca uwagę na trendy. W dzisiejszym poradniku przedstawimy to 5 zalet zapuszczenia brody. Przekonasz się, dlaczego jest ona idealnym wyborem dla Ciebie.

Po pierwsze: broda modeluje rysy twarzy

Powodów zapuszczenia zarostu może być wiele. Nikt z nas nie jest idealny, a zarost może odwrócić uwagę od pewnych mankamentów twarzy i je zniwelować. Przede wszystkim może wyszczuplić ją optycznie lub nieco ją zaokrąglić. Broda świetnie modeluje rysy twarzy. Dobierając odpowiedni kształt brody, można sprawić, że twarz będzie bardziej zbliżona do kształtu owalnego uważanego za idealnie proporcjonalny. To dlatego mężczyznom z okrągłą twarzą pasują brody długie i gęste, a tym z twarzą pociągłą krótsze i z większą objętością na bokach. Odpowiedni kształt brody pomoże dobrać barber, zatem jeśli nie wiesz jaki, będzie dla Ciebie odpowiedni zapytaj go o to przy okazji strzyżenia. Na pewno podpowie Ci, że jeszcze przed jej zapuszczeniem, musisz zaopatrzyć się w kartacz do brody, który będzie działał jak grzebień i peeling, zmiękczy i wygładzi włoski, rozprowadzając olejek do brody, a jednocześnie pobudzi krążenie.

Po drugie: broda chroni przed skrajnymi temperaturami

Jeśli szukasz dalszych powodów, dlaczego broda będzie strzałem w 10, to musisz wiedzieć, że będzie doskonałą ochroną zarówno w upalne lato, jak i mroźną zimę. O ile druga kwestia jest dla Ciebie zrozumiała, wszak dodatkowa warstwa grzywy zapewnia dodatkowe ciepło, tak pewnie zastanawiasz się jak włosy na twarzy mogą Ci pomóc w upalne lato. Choć myślisz, że to niedorzeczne, to jednak również latem broda się przydaje. Chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, wszak zasłania Twoją skórę. A co z poceniem się? Otóż broda jak wiesz utrudnia spływanie potu po skórze, a to oznacza, że będzie on łatwiej parować, a zatem również chłodzić. Ponadto możesz fundować jej orzeźwienie w postaci zimnego olejku do brody. Dbanie o brodę dzięki kartaczowi do brody jest łatwiejsze, wszak można rozprowadzić kosmetyki od nasady aż po końce włosków. Olejek do brody możesz włożyć do lodówki i schodzić go, by dał przyjemne orzeźwienie na skórze. Warto podkreślić, że takie działanie nie sprawi, że kosmetyk straci swoje właściwości zmiękczające czy nawilżające.

Po trzecie: broda dodaje powagi

Jeśli wszyscy mówią Ci, że wyglądasz jak nastolatek i masz już tego dość, to zapuszczenie brody jest doskonałym sposobem, by dodać sobie powagi. Co ważne na początek nie musi być to długa broda, wszak taka też nie każdemu będzie pasować. Możesz postawić na kilkudniowy zarost, który sprawi, że będziesz postrzegany zupełnie inaczej. A skoro o tym mowa, to…

Po czwarte: broda dodaje atrakcyjności

Tak to prawda! Większość kobiet uważa zarost za pożądany element męskiej aparycji. Wiąże się to z tym, że broda budzi zaufanie. Stereotypowo mężczyzna z brodą wydaje się też idealnym kandydatem na męża i ojca. Mężczyzna z brodą uważany jest za odpowiedzialnego, zaradnego i zdolnego do odnoszenia sukcesów na polu zawodowym. Broda dodaje pewności siebie. Możesz ukryć swoje mankamenty i podkreślić atuty, a przez to inni uważają Cię za atrakcyjniejszego. To jak postrzegasz siebie, wpływa na twój styl bycia i to, jak postrzegają Cię inni.

Po piąte: broda pozwala wyrazić siebie!

Na sam koniec warto podkreślić, że broda może być elementem autoekspresji. Wszak w ten sposób możesz wyrazić siebie. Możesz dopasować ją do swojej osobowości, ale i stylu. Zadbana broda zwraca na siebie uwagę, dlatego warto inwestować w różnego rodzaju kosmetyki do brody. Niezbędne będą szampony lub mydła, a także olejek do brody, ale można również postawić na perfumy, które dopasujesz do tych używanych na skórę i ubrania.

Za zaletę można uznać również fakt, że zapuszczanie brody uczy cierpliwości i wytrwałości. Wszak nie każdy już po kilku dniach ma bujny zarost i niektórzy muszą się bardzo natrudzić, by taki uzyskać. Ale tym większa jest wtedy satysfakcja z osiągnięcia celu.