Urządzanie mieszkania w stylu rustykalnym

Styl rustykalny pozwala na powrót w aranżacji wnętrza do natury. Dzięki temu stylowi można urządzić wnętrze w wiejskim stylu, który jest daleki od sterylnych i minimalistycznych nowoczesnych wnętrz.

Styl rustykalny jest pochwałą wiejskiego życia. Można dzięki niemu nawiązać do romantyzmu, zapachu drewna, miękkich naturalnych tkanin i artystycznego rękodzieła. Wnętrza oddają klimat tradycyjnej wiejskiej chatki. Są ciepłe, przytulne i przepełnione folklorem. Styl rustykalny jest tak uwielbiany ze względu na swoją różnorodność i niesztampowość (remonteo.pl).

Można wyróżnić kilka odmian stylu rustykalnego, ze względu na wielość kolorów i dodatków, które można w takich wnętrzach zastosować. Można wyróżnić m.in. styl prowansalski, alpejski, skandynawski i podhalański.

Ważne jest, aby w takich wnętrzach drewno wyglądało na stare, ponieważ w tym właśnie tkwi jego piękno. Sęki, przebarwienia i wszelkie nierówności pokazują nasze4katy.pl historię drewna oraz mebli. Niekoniecznie jednak musimy wprowadzić do wnętrza stare drewno, które jest bardzo trudne do zdobycia. Alternatywą są nowe deski, które zostały ręcznie postarzone.

We wnętrzu rustykalnym drewno powinno znajdować się wszędzie. Także na meblach. Ciężkie i masywne o naturalnej barwie:stoły i ławy z solidnymi nogami, kredensy i komody z rzeźbionymi frontami, masywne skrzynie, przywołujące na myśl posag panny młodej.

Ściany

Obowiązkowo na ścianach powinien znaleźć się jasny kolor. Ten odcień nawiązuje do tynku czy bielonych murów, które znajdowały się w wiejskiej chatce. Do tego ciemne drewno na podłodze oraz meblach i mamy idealne wnętrze w stylu rustykalnym eleganta.pl

Kolorystyka i materiały

We wnętrzu urządzanym ourzadzaniu.pl w stylu rustykalnym powinno być jasno. Ważna jest tu umiejętność operowania kolorem. Dlatego też, w takim wnętrzu powinny znaleźć się pastelowe, jasne kolory z przewagą naturalnych odcieni. Oprócz drewna w takich mieszkaniach można użyć również kamień, miedź, żelazo, glinę, ceramikę, len i koronki. Na pewno uda się dzięki tym materiałom stworzyć we wnętrzu sielską atmosferę.