notariusz

W czym może pomóc notariusz?

Większość umów i dokumentów formalnych, z jakimi stykamy się na co dzień, wymaga naszego podpisu – własnoręcznego lub jego elektronicznej wersji. Zdarzają się jednak sytuacje i czynności prawne, w których to nie wystarcza i konieczne jest tak zwane poświadczenie notarialne. Czeka nas wtedy wizyta u notariusza.

Dobry notariusz we Wrocławiu na Osobowicach lub w innych lokalizacjach jest dosyć łatwy do znalezienia – kancelarie notarialne mają swoje siedziby w większych i mniejszych miastach, dzięki czemu bez problemu znajdziemy taką, która działa w naszej okolicy. Choć trzeba mieć świadomość, że nie zawsze najbliższy specjalista będzie tym najlepszym.

Kiedy konieczna będzie wizyta u notariusza?

Z usług notariusza korzystamy wtedy, gdy konieczne jest notarialne poświadczenie konkretnego aktu prawnego. Wśród jego kompetencji znajduje się sporządzanie aktów notarialnych przy zakupie mieszkania, poświadczanie testamentów oraz notarialny dział spadku. U notariusza podpiszemy intercyzę, czyli rozdzielność majątkową, a także wiele innych umów, które mają moc prawną taką samą, jak wyroki sądowe. Notariusz zajmuje się również doręczaniem oświadczeń, spisywaniem protokołów, a także poświadczaniem zdarzeń prawnych w spółkach. Aktu notarialnego wymaga chociażby zmiana umowy spółki, a także sprzedaż jej udziałów. Usługi notariusza są płatne, ale ich widełki nie są tak zróżnicowane, jak w przypadku kosztów usług adwokatów czy radców prawnych. Notariuszy obowiązuje taksa notarialna, czyli maksymalna zapłata za konkretne usługi.

Warto mieć pod ręką dobrego notariusza

Szukanie notariusza na ostatnią chwilę nigdy nie jest dobrym pomysłem, gdy musimy dopełnić jakieś formalności. Dlatego zawsze warto mieć pod ręką sprawdzoną, rzetelną kancelarię notarialną, do której możemy wybrać się zawsze wtedy, gdy potrzebujemy notarialnego poświadczenia. Jeśli potrzebny jest tobie notariusz we Wrocławiu, wybieraj znane, renomowane kancelarie, najlepiej takie, które są polecane przez dotychczasowych klientów. To najlepszy miernik jakości usług.