Wakacje

Niektórzy z nas wybierają się na wakacje i wsiadają w samochód. Wolą własny środek transportu, od latania, pływania, czy podróży pociągiem. Ci, którzy planują wakacje w popularnym okresie, muszę uzbroić się w wzmożoną uwagę i cierpliwość, gdyż to wtedy ulice będą bardziej o wiele bardziej zakorkowane i pełne najróżniejszych rodzajów kierowców.

Najważniejsze to dokładny przegląd i sprawdzenie swojego pojazdu przed podróżą. Nawet jeżeli poruszamy się naszym autem nieustannie, nie stało zagracone w garażu, to dzięki sprawdzeniu o raz więcej naszego samochodu, unikniemy wielu niepotrzebnych sytuacji na drodze, które mogą nam zepsuć wakacje oraz sprawić, że staniemy się zagrożeniem na drodze dla siebie i innych. Dlatego ważne jest sprawdzenie poszczególnych rzeczy: płyny eksploatacyjne, ciśnienie w oponach i w kole zapasowym. Chyba nie chcecie sceny, kiedy łapiecie gumę, ale za chwilę oddychacie spokojnie bo przecież wzięliście koło zapasowe. No, ale niestety jest to bardziej „kapeć”.

Kwestie higieny i to nie dla wyglądy samochodu, a dla bezpieczeństwa. Czystość szyb, lusterek i świateł pojazdu to bardzo ważna sprawa. Oczywistą rzeczą jest prawo jazdy osoby bądź osób, które będą prowadziły to auto. Do tego obowiązkowo dowód rejestracyjny, gdzie musimy mieć aktualny przegląd techniczny. Brak czegokolwiek z powyższych może nam skutecznie zepsuć wyjazd. Nie zapomnijmy o ubezpieczeniu, konieczność – komunikacyjne OC.

Wiele osób poleca do tego assistance. Pozwala nam to na błyskawiczne pojawienie się pomocy, w sytuacji awaryjnej samochodu. Każdy kto posiada OC lub autocasco ma pełne prawo do zakupienia takiego dodatkowego ubezpieczenia. Naprawdę warto. Szczególnie w podróży z dziećmi, która lepiej żeby przebiegła bezboleśnie i jak najszybciej. Dla przezornych radzimy też zabrać ze sobą formularz oświadczenia o zdarzeniu drogowym w dwóch egzemplarzach, które w razie nieszczęśliwą wypadku przyspieszą i ułatwią wszystkie procedury. Takie oświadczenie można pobrać na wielu stronach internetowych.

Nie zawsze trzeba odwiedzać odległe lądy, by znaleźć spokój, odpoczynek i zachwyt. Czasami jest najciemniej pod latarnią. Udowadnia nam o tym nasze polskie morze, które nie zawsze wiążę się ze smażalnią ryb, walką o miejsce i cudzym parawanem nad głową oraz hałasem. Niektóre miejsca nad polskim morzem to prawdziwe cuda natury. Takim miejscem są dwa polskie Parki Narodowe: Słowiński i Woliński. Słowiński Park Narodowy nie bez powodu znajduje się na liście Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO. Oferuje nam zróżnicowany teren i panoramę na przestrzeni 32 tysięcy hektarów.

Największy bempire.pl zachwyt wzbudzają ruchome wydmy. Wędrujący piasek to widok niecodzienny, a na takiej przestrzeni jest ewenementem na skalę europejską. Teren ten zamieszkuje niecodzienna fauna i flora. Możemy spotkać kilka tysiąc różnorodnych, dzikich roślin oraz zwierzęta: Łosie, jelenie, daniele, sarny, dziki. Jakby to nam nie wystarczyło, to w Słowińskim Parku Narodowym lata około 250 gatunków ptaków.

Możemy napotkać orła bielika, czarnego bociana, kormorana. Oczywiście nie mamy dowolności w naszym zwiedzaniu. Pieszo mamy wyznaczone możliwe do poruszania się dla zwiedzających szlaki turystyczne – niektóre dzielą się tematycznie. Jedne są zdecydowanie dla chętnych poznania historii, inne w celu poznania roślinności, jak na przykład szlak o nazwie „Światło Latarni”. Idąc tym tropem będziemy mieli również fantastyczną okazję, by zobaczyć Latarnię morską w Czołpinie, dalej możemy odwiedzić Czerwoną Szopę. Jest to ogromnej wielkości budynek Miejsce z ciekawą historią, kiedyś było posterunkiem ratownictwa morskiego, teraz odnowiony zaprasza gości na posiedzenie przy dobrym jedzeniu i drinku. To niezepsute cywilizacją miejsce nie przypomina większości historii o wizytach nad morzem. W pobliżu parku mamy piękne i ciche tereny z jeziorami: Łebsko i Gardno. Do tego są jeszcze lasy, torfowisko, wszystko jest tak zróżnicowane i zaskakuje nas nieustannie.

ROMANTYCZNE MIEJSCE NA WAKACJE

Jeżeli planujecie urlop, którego motywem przewodnim mają być romantyczne wakacje, to musicie odpowiednio się przygotować. Podpowiemy wam gdzie najlepiej zabrać drugą połówkę i jakie to miejsca to miasta prawdziwej miłości. Mimo że czasami trzeba w tych celach wyruszyć daleko to zdecydowanie Argentyna. To miejsce namiętności, pasji i pożądania, które wręcz unosi się w powietrzu. To tam możemy nauczyć się z naszą drugą połówką tańczyć tango, które uchodzi za najbardziej seksowny taniec na tym globie.

Plus jesteśmy pewni, że nasza kobieta będzie traktowana wkoło jak bogini, bo tak mają już Argentyńscy mężczyźni. Nie mówimy to flirtowaniu i odbijaniu damy, a o szarmanckim traktowaniu w każdej sytuacji. No oczywiście Hiszpania. Gorąc i namiętna, a także bliska i tania. To tam warto zabrać swoją drugą połówkę, by napić się wina w romantycznych miejscach, kupić najpiękniejsze kwiaty, zorganizować wycieczkę do winnicy i obudzić śniadaniem do łóżka w jednym z malowniczych miejsc za miastem.

Atrakcji romantycznych nie zabraknie. Europejskim miejscem proponującym również romantyczne pejzaże i aurę jest Francja. To tutaj pod wieżą Eiffla się oświadczają mężczyźni od lat. Do tego mnóstwo dróg stworzonych do długich, romantycznych spacerów w cieple nocy i przy świetle księżyca. Do tego czekoladki, piękne zapachy z lokali i dużo czerwonego wina doda rumieńców przygodzie. Z naszego e-belfer.pl sąsiedztwa warto jeszcze wymienić Włochy, tutaj też nasza ukochana poczuje się niebiańsko i na pewno nie będzie liczyła na koleżeński wypad.

Rzym, przez wielu stolica romantyzmu, czarująca jedzeniem, winem i melodyjnym językiem, którego słuchania wprawia w nastrój bardzo podniecający. Jeżeli jednak nie trzymacie się kurczowo portfela ani bliskich rejonów to wybierzcie Brazylię i to najlepiej w karnawał. Miłość gwarantowana. Nigdzie nie ma tylko seksapilu, emocji, eksplozji uczuć jak w Rio i podczas tańczenia żywiołowej samby. Nic was tak nie rozgrzeje jak Rio. Mam nadzieję, że podpowiedzieliśmy wam co nieco, jeżeli planujecie wyjazd we dwoje i chcecie naprawdę wybrać temperamentne i rozgrzewające miejsca.