nikotyna

Woreczki nikotynowe – co to jest i dla kogo są przeznaczone?

Woreczki, określane także jako torebki nikotynowe to jedna z nowości na polskim rynku. Czym dokładnie charakteryzują się te produkty nikotynowe? Dla kogo są one przeznaczone? Jak z nich korzystać?

Czym jest torebka nikotynowa?

Termin woreczka albo torebki nikotynowej odnosi się do rodzaju wyrobu nikotynowego, który zawiera w składzie nikotynę oraz substancje dodatkowe – smakowe i zapachowe.

W porównaniu do papierosów i e-papierosów woreczki nikotynowe – https://whitesnus.pl/ są przeznaczone do użycia w ustach, gdzie dochodzi do przedostawania się nikotyny do krwiobiegu. Wobec tego pomijają one układ oddechowy.

Torebki nikotynowe są podobne do snus, jednak w przeciwieństwie do nich nie zawierają w składzie tytoniu. To powoduje również, że nie powodują one powstawania nieestetycznego osadu na zębach oraz przykrego zapachu z ust.

Woreczki nikotynowe – właściwości

Ze względu na swoją budowę oraz sposób użycia woreczki nikotynowe są ciekawą alternatywą dla innych typów wyrobów nikotynowych.

Główne właściwości torebek nikotynowych:

  • Są małe i dyskretne w użyciu – wobec tego można korzystać z nich w praktycznie każdym miejscu, także tam, gdzie zakazane jest palenie.

  • Mają atrakcyjne smaki i zapachy – producenci oferują woreczki nikotynowe w wielu smakach i zapachach, na przykład można kupić woreczki miętowe, cytrusowe, jagodowe, truskawkowe.

  • Są dostępne w różnych wariantach nikotyny – można wybrać woreczki o konkretnej „mocy”, a przez stosowanie tych o coraz niższej ilości nikotyny można łatwiej rzucić nałóg.

  • Nie powodują osadów na zębach – dzięki temu można łatwiej dbać o estetyczny uśmiech.

  • Są proste w użyciu – nie wymagają stosowania żadnych dodatkowych akcesoriów.

Jak używać woreczków nikotynowych?

Korzystanie z woreczków tego typu nie jest trudne. Są one przeznaczone do umieszczania w ustach – najlepiej pomiędzy górnym dziąsłem a wargą. Są małe, dlatego nie wywołują wtedy pojawienia się dyskomfortu.

Woreczek należy wyjąć z opakowania, a następnie umieścić w ustach. W trakcie jego stosowania może pojawić się uczucie mrowienia, które oznacza, że dochodzi wtedy do działania nikotyny. Całkowity rekomendowany czas przetrzymywania woreczka w ustach to około 30 minut. Po tym czasie woreczek należy wyjąć z ust.

Trzeba pamiętać o tym, że zużyte woreczki nikotynowe powinny być umieszczane w koszach na śmieci, które nie są dostępne dla dzieci i zwierząt. Wiele opakowań woreczków ma specjalne przegródki do przechowywania tych zużytych, co ułatwia ich wyrzucanie.

Ile kosztują woreczki nikotynowe?

Cena za opakowanie woreczków nikotynowych to około 16-35 złotych za około 20 sztuk.