nikotyna

Woreczki nikotynowe – czym są i jak ich używać?

Coraz więcej osób sięga obecnie po woreczki nikotynowe. Co to jest? Sprawdzamy najważniejsze informacje dotyczące tej nowości na polskim rynku!

Czym jest torebka – woreczek nikotynowy?

Wyrób określany jako woreczek nikotynowy albo torebka nikotynowa jest rodzajem wyrobu nikotynowego. Ma formę woreczka, we wnętrzu którego znajdują się najczęściej włókna roślinne, które nasączone są nikotyną, substancjami smakowymi i zapachowymi.

Najczęściej woreczki nikotynowe są używane przez osoby, które nie chcą używać papierosów, papierosów elektronicznych albo snus, ponieważ zawieraj one czystą nikotynę i nie przedostają się do układu oddechowego.

Bardzo często woreczki nikotynowe są mylone ze snus, czyli z torebkami zawierającymi tytoń. Są to jednak dwa odmienne rodzaje wyrobów, które mają inne działanie.

Cechy charakterystyczne torebek nikotynowych

Wśród najważniejszych cech torebek – woreczków nikotynowych znajdują się:

  • Skuteczne działanie – w woreczkach znajdują się substancje jak nikotyna i inne substancje pomocnicze, które skutecznie działają i mogą być używane zamiast wyrobów tytoniowych.

  • Różne rodzaje – dostępne są różnorodne torebki nikotynowe, które można dopasować do własnego gustu, na przykład pod kątem mocy czy smaku.

  • Brak osadów na zębach – jako że woreczki nie zawierają w składzie tytoniu, nie powodują one pojawiania się nieestetycznych osadów na zębach.

  • Dyskretne stosowanie – woreczek wystarczy włożyć do ust, dlatego też może być on stosowany także w tych miejscach, gdzie używanie papierosów zwykłych i elektronicznych nie jest możliwe.

Jak używać torebek nikotynowych?

Obecnie w sprzedaży można znaleźć szeroką gamę torebek, na przykład popularne woreczki nikotynowe 77 – https://nikotynowe.pl/woreczki-nikotynowe-77 które dostępne są w wielu wariantach do wyboru. Jak ich używać?

Jedną torebkę nikotynową należy wyjąć z opakowania, a następnie umieścić pomiędzy górną wargą oraz dziąsłem. Na skutek kontaktu ze śliną oraz ciepłem torebka zaczyna wydzielać nikotynę oraz inne substancje czynne. Nikotyna przedostaje się wtedy do krwiobiegu i ma analogiczne działanie do wyrobów tytoniowych.

Torebkę w ustach przytrzymuje się przez około 30 minut, a potem wyciąga i umieszcza w koszu. Trzeba pamiętać o tym, żeby wyrzucać torebki jedynie w miejscach, gdzie nie będą miały do nich dostępu zwierzęta oraz dzieci.

Dokładne informacje o tym, w jaki sposób powinno się stosować torebki nikotynowe, można znaleźć na opakowaniu produktu.

Obecnie torebki nikotynowe wielu producentów można zakupić w sklepach internetowych oraz stacjonarnych w cenie około 20-30 złotych.