podloga w biurze

Wybieramy wykładziny biurowe – jakie aspekty należy wziąć pod uwagę?

Przestrzeń biurowa powinna sprzyjać efektywnej pracy i sprzyjać koncentracji, dlatego jej aranżacja nie powinna być dziełem przypadku. Jedną z kluczowych ról odgrywa postawienie na odpowiedni materiał na podłogę. Niesłabnącą popularnością cieszą się wykładziny biurowe, które pozwalają uzyskać nienaganną estetykę we wnętrzu i poprawić jego funkcjonalność. Czym kierować się przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Wykładzina biurowa – akustyka

Jednym z najważniejszych aspektów, jakie należy wziąć pod uwagę wybierając wykładziny biurowe są jej właściwości akustyczne. W przestrzeni typu open space są one o tyle ważne, że pozwalają tłumić hałasy i jeszcze lepiej skupić się na wykonywaniu codziennych obowiązków służbowych. Nie bez znaczenia pozostaje również ich rola w poprawie komunikacji między współpracownikami, co przekłada się na mniejsze ryzyko popełniania błędów i poprawę wydajności całego zespołu. Szukając wykładziny do biura warto sprawdzić, jakich materiałów użyto do jej produkcji. Świetnie spisują się modele wykonane z pianki poliuretanowej, które mogą pochłaniać nawet do 50 procent więcej dźwięków niż podłoże twarde.

Wykładzina do biura – łatwość w utrzymaniu czystości

Ład i porządek w pomieszczeniach biurowych to klucz do zachowania wysokiej wydajności i skupienia. W praktyce mowa nie tylko o nienagannym ułożeniu najpotrzebniejszych sprzętów i akcesoriów, ale przede wszystkim poziomie czystości najbardziej eksploatowanych elementów wystroju. Do nich z pewnością można zaliczyć wykładziny biurowe, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się sporym wyzwaniem w tym aspekcie. W wielu przypadkach nie jest to jednak prawda. Stawiając na tego typu rozwiązanie warto pamiętać o tym, aby tkanina była przystosowana do prania z wykorzystaniem dedykowanych urządzeń i środków chemicznych. Nie bez znaczenia pozostaje również wytrzymałość na ścieranie oraz odgniecenia.

Wykładzina do biura – w płytkach czy rolce?

Wykładziny biurowe w rolce to bardzo powszechnie stosowane modele, które wyróżniają się uniwersalnością. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy dobrej izolacji akustycznej. Warto rozważyć je w mniejszych biurach. Do dyspozycji przedsiębiorców pozostają również wykładziny biurowe w płytkach, które posiadają wiele zalet. Do najważniejszych można zaliczyć m.in. możliwość wymiany poszczególnych elementów podłogi w przypadku miejscowego uszkodzenia. Wyróżniają się również prostym i szybkim montażem, a także tłumieniem dźwięków na wysokim poziomem. Ich dodatkowym atutem jest również możliwość tworzenia różnorodnych kompozycji z wykorzystaniem różnych modeli wykładzin.