zanzibar

Zanzibar – ocean, piękne plaże i świetne hotele

Skąpane w słońcu piaszczyste plaże i mieniący się w nim turkus oceanu. Niesamowite, zapierające dech w piersiach pejzaże i bogata infrastruktura hotelowa – to wszystko sprawia, że Zanzibar jest idealnym kierunkiem na niezapomniane, egzotyczne wakacje zarówno dla amatorów błogiego relaksu na pudrowym piasku, jak i miłośników sportów wodnych, w tym snorkelingu.

Zanzibar – kierunek na egzotyczne wakacje w afrykańskim raju

Zanzibar jest niezwykle malowniczą wyspą, która należy do Tanzanii. To idealny kierunek na wakacje last minute, zwłaszcza w miesiącach zimowych, kiedy w Polsce słońca jest jak na przysłowiowe lekarstwo. Nie bez znaczenia jest także jej położenie – na Oceanie Indyjskim – najcieplejszym ze wszystkich oceanów, co sprzyja zarówno wodnym wojażom, jak i odpoczynkowi na materacu.

Planując wakacje na Zanzibarze warto wziąć pod uwagę to, że jest to jednak standard afrykański, co w praktyce oznacza, że trzeba go mierzyć nieco inną miarką niż w przypadku europejskich kurortów. Nie oznacza to jednak, że nie można tu zorganizować wakacji marzeń, które będzie się wspominało latami. Nie bez kozery Zanzibar w języku arabskim oznacza „Piękna wyspa”.

Atrakcje turystyczne na Zanzibarze

Do największych atutów wyspy niewątpliwie należy zaliczyć przyrodę. Tutejsza rafa koralowa przyciąga niczym magnez miłośników nurkowania. Ciepła woda i cały kalejdoskop barw wspomnianych roślin sprawiają, że chce się więcej i na pewno wróci się do tych widoków.

Za tym, że wakacje all inclusive na Zanzibarze są jedną z najlepszych możliwych decyzji przemawia także fakt, iż naprawdę jest tu co robić. Oprócz podziwiania walorów krajobrazowych można z powodzeniem zorganizować wiele ciekawych wycieczek pełnych atrakcji. Zaliczamy do nich np. odwiedziny miasta Zanzibar, które powinno stać się niemalże obowiązkowym punktem na turystycznej mapie. Nie można przejść obojętnie obok tamtejszego ,,Kamiennego Miasta”, które jest niewątpliwie najsłynniejszym zanzibarskim zabytkiem. Warto wiedzieć, że zostało ono wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wakacje all inclusive Zanzibarze

Najlepszym środkiem transportu jakim można dostać się na Zanzibar jest samolot. Bez wątpienia warto powierzyć organizację lotu biurowi podróży, które ma doświadczenie w organizowaniu tego typu egzotycznych wycieczek. Jednym z nich jest https://www.traveligo.pl/. Oprócz tego, że można w nim wykupić wycieczkę na tą malowniczą wyspę, to także można liczyć na fachowe doradztwo i dopasowanie wszelkich atrakcji, jak i potrzeb do indywidualnych preferencji. Opcja wakacji z doświadczonym biurem na pewno jest o wiele bardziej bezpieczna, jak i dokładnie zorganizowana zarówno pod względem turystyki, jak i warunków w jakich przyjdzie nam spędzić można śmiało powiedzieć wakacje życia.