Zestaw wypoczynkowy

Zestawy wypoczynkowe – przegląd najmodniejszych modeli

Zestawy wypoczynkowe to bardzo uniwersalne rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością we współczesnych trendach aranżacji wnętrz. Wszystko dlatego, że z jednej strony wciąż pozwalają na dużą kreatywność w wyborze, a z drugiej strony nie zmuszają nas do wybierania pasujących do siebie mebli, ponieważ wspólnie tworzą funkcjonalny zestaw. Najczęściej w skład takiego zestawu wchodzą sofa, kanapa, fotele, pufy, krzesła lub narożniki w różnych konfiguracjach.

Bardzo popularnym zestawem pozostaje dwuosobowa lub trzyosobowa sofa z dwoma towarzyszącymi jej fotelami. To doskonałe rozwiązanie do współczesnego salonu lub pokoju gościnnego, a w jego bezpośrednim towarzystwie świetnie sprawdzi się również stolik kawowy lub ława, jako uzupełnienie. Kolejnym atutem rozwiązania w zestawie pozostaje fakt, że możemy wybierać spośród rozwiązań ogrodowych oraz domowych. Pozwala nam to na wybranie opcji, które będą w stu procentach dopasowane do funkcji, które mają spełniać.

Co jest na topie?

Przeglądając aktualne propozycje zestawów od największych producentów na świecie, w oczy rzuca się przede wszystkim jeden podział. Jest to podział ze względu na styl zestawy wypoczynkowego, gdzie dominują albo nowoczesne i minimalistyczne rozwiązania albo wersje klasyczne ze zdobieniami. Wersje klasyczne idealnie wkomponują się w zdobione aranżacje wnętrz, które stylizowane są na minione czasu oraz wyróżniają się solidnością i prestiżem. Wersje nowoczesne to zdecydowanie meble do loftowych aranżacji, w których górują minimalizm i proste bryły.

W przypadku rozwiązań ogrodowych są one wykonane przede wszystkim z naturalnego rattanu lub tworzyw sztucznych. W obu wariantach cechują się dużą uniwersalnością i odpornością na warunki atmosferyczne, dzięki czemu ich żywotność w otwartej przestrzeni się przedłuża. Takie meble dużo łatwiej czyścić i konserwować, dzięki czemu ich wygodą i komfortowym użytkowaniem możemy cieszyć się przez wiele lat. Jak sama nazwa wskazuje, zestawy wypoczynkowe powinny ułatwiać relaks i zdecydowanie tak jest zarówno w przypadku domowych, jak i ogrodowych wersji.