walka z mrowkami

Zwalczanie mrówek – radzimy, jak skutecznie się ich pozbyć w krótkim czasie

Istnieje wiele niedomówień w kwestii mrówek i zagrożenia, jakie stanowią dla człowieka. Warto zatem wyjaśnić tym miejscu, że pojawienie się mrówek w domu lub ogrodzie wymaga natychmiastowej interwencji. Owady te postrzegane są przez niektórych za pożyteczne. Niestety w rzeczywistości roznoszą wiele chorób. Tym samym zagrażają zdrowiu, a czasami wręcz życiu człowieka. Zatem jak zwalczyć mrówki w domu?

Profesjonalne zwalczanie mrówek

Zalecamy, aby zwalczanie mrówek potraktować poważnie. Oznacza to, że powinni się nimi zająć profesjonaliści jak np. firma Stander oferująca zwalczanie mrówek. Fachowcy dysponują preparatami, dzięki którym zwalczanie mrówek w ogrodzie i domu staje się szybkie i proste.

Jednocześnie bardzo często jest to ekologiczne zwalczanie mrówek. Oczywiście można również zdecydować się na zwalczanie mrówek domowymi sposobami. Niemniej jednak zwykle metody te okazują się skuteczne jedynie do pewnego stopnia. Zasadzenie mięty nieopodal gniazda mrówek, czy też rozlanie soku z cytryny, nieco odstrasza owady, jednak nie zapewnia ich wytępienia.

Warto w tym miejscu zauważyć, że zwalczanie mrówek z wykorzystaniem środków chemicznych może być w pełni bezpieczne. Warunkiem tego jest jednak zatrudnienie profesjonalnej firmy, znającej procedury bezpieczeństwa. Ponadto profesjonaliści potrafią ocenić, jakie metody najlepiej zastosować w danej sytuacji.

Konkretne sposoby, jak zwalczyć mrówki w domu

Dzisiaj skuteczne zwalczanie mrówek można przeprowadzić na wiele sposobów. Od czego uzależniony jest wybór konkretnej z nich? Czynników jest wiele. Przede wszystkim jednak należy wziąć pod uwagę miejsce występowania mrówek. Zwalczanie owadów w ogrodzie zwykle będzie przebiegało inaczej niż zwalczanie mrówek w domu.

W ogrodzie możliwe jest na przykład wykorzystanie środków sypkich. Metoda ta polega na rozsypaniu preparatu szkodliwego dla mrówek w miejscu ich bytowania. Nie jest to możliwe w warunkach domowych, ponieważ środki brudzą powierzchnie. Ponadto stanowią zagrożenie dla zwierząt domowych.

Warto również zwrócić uwagę na metodę ULV. Zwalczanie mrówek w ten sposób polega na zastosowaniu mgły ze środkiem aktywnym. To bardzo skuteczny sposób, dający szybkie rezultaty. Posiada jednak jedno istotne ograniczenie – mgła jest niebezpieczna dla człowieka. Tym samym metodę stosuje się tam, gdzie nie przebywają ludzie. Dzięki temu można wykorzystać ją na zewnątrz, przeprowadzając zwalczanie mrówek w ogrodzie. Można również rozpylić mgłę w pomieszczeniu, jednak wcześniej musi ono zostać opuszczone przez ludzi i zabezpieczone.

Najskuteczniejszą metodą zwalczania mrówek zdecydowanie jest żelowanie. Metoda ta polega na rozłożeniu żelu z substancjami szkodliwymi dla mrówek w miejscach, gdzie występują lub sporadycznie się pojawiają. Zjadając żel, mrówki prowadzą do swojego unicestwienia. Co ważne, żelowanie nie stwarza zagrożenia dla człowieka. Tym samym można jest stosować wszędzie tam, gdzie aktualnie przebywają ludzie. Sprawia to, że żelowanie jest dzisiaj najczęściej wykorzystywaną metodą walki z plagą tych owadów.