pomoc prawna

Adwokat pomoże w uzyskaniu rozwodu

Rozwód jest stresującym wydarzeniem. Aby przejść go łatwiej, warto skorzystać z pomocy adwokata. Kancelarie adwokackie, w szczególności te specjalizujące się w rozwodach, są w stanie zapewnić pełną obsługę dla osób, które planują rozstanie się z małżonkiem. Jakie usługi oferują kancelarie dla rozwodzących się osób? Czym warto kierować się przy wyborze tej właściwej?

Rozwód – z prawnikiem czy bez niego?

Aby uzyskać rozwód, konieczne jest złożenie w sądzie pozwu rozwodowego, a następnie wzięcie udziału w rozprawie rozwodowej. To powoduje, że wiele osób obawia się całej procedury, która jest znacznie bardziej złożona niż wzięcie ślubu. Dodatkowo dochodzą także inne kwestie, w tym podział majątku, ustalenie opieki nad dziećmi i alimentów.

Chociaż do wzięcia rozwodu wsparcie prawnika nie jest konieczne, to jednak wielu małżonków decyduje się na skorzystanie z usług prawnych. Przemawiają za tym głównie kwestie jak bezpieczeństwo, wygoda, niższy poziom stresu, ponieważ prawnik może zająć się wszystkimi sprawami związanymi ze stroną prawną procedury rozwodowej.

Usługi prawne dla rozwodzących się

W ramach obsługi prawnej dla osób rozwodzących się kancelaria adwokacka może zaoferować usługi jak:

  • Porady prawne – adwokat odpowiada na pytania zadawane przez klienta, między innymi w zakresie wyboru typu rozwodu, sposobu podziału majątku po rozwodzie, uzyskania opieki nad dziećmi czy alimentów.

  • Sporządzenie pozwu rozwodowego – kancelaria przygotowuje pozew, który jest niezbędny do tego, aby zapoczątkować proces rozwodowy.

  • Przygotowanie innych pism – między innymi związanych z podziałem majątku, alimentami, opieką.

  • Reprezentacja w sądzie – adwokat występuje w imieniu swojego klienta, zapewnia mu pomoc podczas trudnej, stresującej rozprawy sądowej.

Gdy poszukiwana jest sprawdzona kancelaria adwokacka Radom – https://mikolajwachowicz.pl/ także oferuje pomoc dla małżonków, którzy chcą się rozwieść. Działający w Radomiu adwokaci zapewniają kompleksowe wsparcie w całym procesie rozwodowym, pomagając swoim klientom w uzyskaniu satysfakcjonującego wyniku rozprawy.

Ile kosztuje pomoc adwokata rozwodowego?

Koszty związane z pomocą adwokatów rozwodowych zależne są od wielu czynników, między innymi zakresu obsługi, typu rozwodu – z orzekaniem o winie lub bez orzekania, czasu poświęconego na usługi prawne.

Poradę prawną w zakresie rozwodu można otrzymać już w cenie około 200 złotych, natomiast reprezentacja w sądzie będzie wydatkiem rozpoczynającym się od około 1000 złotych. Przy bardziej złożonych sprawach może być to już wydatek paru tysięcy złotych.