budowa basenu

Budowa basenu – co trzeba o niej wiedzieć?

Budowa basenu przy naszym domu to coś, o czym marzy naprawdę wiele osób. Warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które w tym aspekcie są naprawdę przydatne.

Najważniejsze aspekty podczas budowy basenu

Wiele osób marzy o własnym domu oraz o pewnych udogodnieniach tuż przy nim. Do tej grupy rzeczy bez wątpienia jesteśmy w stanie wpisać basen. Kto nie marzy o świetnej ochłodzie w upalne w dni, nie musząc jechać nad jezioro, nad morze czy na publiczny basen? Nic dziwnego, że tak wiele osób podejmuje się takiego przedsięwzięcia, jak budowa basenu we Wrocławiu. Jak nietrudno jest się jednak domyślić, nie jest to najłatwiejsza procedura i podejmując się tworzenia swojego własnego basenu, warto pamiętać o kilku najistotniejszych kwestiach, które potrafią zmienić naprawdę wiele.

Przede wszystkim jeżeli basen będzie większy niż 30 metrów kwadratowych, potrzebne będzie pozwolenie na budowę. Najczęściej jednak przy naszym domu nie będziemy tworzyli aż tak ogromnych przestrzeni. Jeżeli chodzi o miejsce tworzenia basenu, najlepiej jest wybrać miejsce nasłonecznione, z dala od drzew czy krzewów, a także takie, w którym nie przebiegają żadne instalacje, a nośność gruntu jest odpowiednia. Jeżeli zaś rozmyślasz nad tym, jaka głębokość basenu będzie najlepsza, najczęściej przy domach wykonuje się zbiorniki o głębokości od 1,5 do 2,5 metrów.

Jak wygląda budowa basenu krok po kroku?

Pierwszym krokiem w kontekście budowy basenu to oczywiście wykonanie wykopu. Następnie konieczne jest wykonanie podsypki oraz siatki zbrojeniowej, czyli stworzenie fundamentów basenu. Potem tworzymy betonową nieckę, które będzie stanowić ramę basenu, a po jej wymurowaniu konieczne będzie jej wewnętrzne otynkowanie, a także zaimplementowanie całej instalacji basenowej. Gdy te kwestie mamy z głowy, tworzymy zewnętrzna izolację basenu, a także docieplamy ściany i tworzymy obsypkę. Na sam koniec konieczne jest wyłożenie basenu specjalną wykładziną, listwami oraz folią, a także montaż ostatnich elementów całego systemu basenowego.