woda dla firm

Dystrybucja wody dla firm – czy to się opłaca?

Jednym z elementów dbania o pracownika jest zapewnienie mu dostępu do świeżej wody pitnej. Ułatwieniem w tym zakresie jest dystrybucja wody bezpośrednio do biura. Czy jest to dobre rozwiązanie?

Jakie są zalety dystrybucji wody dla firm?

Przepisy prawa pracy wyraźnie regulują obowiązki pracodawcy w zakresie zapewnienia pracownikom wody. Jest on zobligowany do tego w przypadku występowania wysokich temperatur, podczas prac związanych z dużym wysiłkiem wykonywanych na otwartych przestrzeniach oraz w miejscach, gdzie temperatura przekracza 28 stopni Celsjusza. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z firm zajmujących się dystrybucją wody. Dostarczana w regularnych odstępach czasowych woda do biura w Poznaniu i każdym innym mieście pozwala zapewnić odpowiednią ilość wody dla wszystkich pracowników. Dodatkowo dystrybutory posiadają wbudowany system pozwalający schłodzić lub ogrzać wodę, dzięki czemu możliwe jest przygotowanie również gorących napoi. Największą zaletą takiego rozwiązania jest redukcja negatywnego wpływu na środowisko. Zmniejsza się zużycie plastikowych butelek, ponieważ pojemność baniaków wynosi nawet kilkadziesiąt litrów. Dodatkowo woda jest dostarczana w regularnych odstępach czasowych lub na zamówienie, a puste zbiorniki są zabierane przez firmę. 

Jakie są rodzaje dystrybutorów?

Woda do biura w Poznaniu może być dostępna dla pracowników w różnych dystrybutorach. Można wykorzystać mniejsze, umieszczane na blacie kuchennym, lub większe wolnostojące. Wymagają podłączenia do zasilania, aby możliwe było dopasowanie temperatury wody do potrzeb. Dzisiaj bardzo często wykorzystuje się nowoczesne dystrybutory, które podłącza się bezpośrednio do instalacji wodnej. Mają one wbudowane odpowiednie filtry oczyszczające wodę i pozwalające na bezpieczne spożycie. Dodatkowo zapewniają podgrzanie wody do przygotowania gorących napoi. Tego rodzaju sprzęt pozwala całkowicie wyeliminować konieczność zamawiania i wymiany butli, a tym samym znacząco redukuje użycie plastiku.