swiateczny stol

Jak dobierać świeczki świąteczne do aranżacji stołu?

Na okres świąteczny praktycznie każdy z nas czeka z utęsknieniem. Każdy z nas również doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że święta Bożego Narodzenia to jeden z najbardziej wyjątkowych okresów w roku. Jest to idealna okazja do tego, by wręczyć sobie nietuzinkowe podarki i spędzać czas z bliskimi, z którymi być może nie widzimy się przez cały roku.  W okresie świąt Bożego Narodzenia staramy się również zadbać o odpowiednią aranżację naszego stołu. Nie może zabraknąć na nim eleganckich świeczek, gdyż ich płomień jest symbolem nowego życia i rodzinnego ciepła. Jednak jak odpowiednio dobierać świeczki świąteczne do aranżacji naszego stołu?

Świeczki świąteczne – złote, srebrne, a może z ozdobami?

Zwykle wybierając świeczki świąteczne kierujemy się ich kolorem. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że faktycznie to on będzie miał największy wpływ na to, jak zaprezentuje się całkowita aranżacja naszego stołu. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że świeczki świąteczne nie muszą być jedynie złote i srebrne. Wiele w tym momencie zależy oczywiście od naszego zamysłu estetycznego, ale wśród świeczek świątecznych znajdziemy wiele, różnorodnych modeli- czerwone, zielone czy nawet i fioletowe mogą się świetnie sprawdzić. Co ciekawe, coraz większą popularność zdobywają sobie świeczki świąteczne z brokatowymi zdobieniami. Gwarantują one nie tylko wyjątkową elegancję i delikatny połysk, który świetnie współgra z palącym się płomieniem. Wobec tego, może to takie świeczki świąteczne watro zaprosić na nasz stół w tym wyjątkowym okresie?

Świeczki świąteczne i ich rozmiar

Dobór świeczek świątecznych powinien być także uzależniony od ich rozmiaru. Warto zauważyć, że w momencie kiedy postawimy na duże świeczki świąteczne do małego stołu, wówczas całkowicie zdominują i przytłoczą one naszą aranżację. Jeśli z drugiej strony wybierzemy niewielkie i skromne świeczki świąteczne, które staną na dużym i pokaźnym stole, wówczas pozostaną one całkowicie niezauważone. Pamiętajmy więc o tym, by uwzględnić nie tylko rozmiar świeczek świątecznych, ale także i rozmiar naszego stołu.

Świeczki świąteczne i ich kształt

Wśród świeczek świątecznych jakie dostępne są na naszym rynku, znajdziemy również i takie, które posiadają różnorodne kształty. Zwykle wybieraliśmy świeczki świąteczne w formie tradycyjnego stożka. Może wiec w tym roku warto postawić na świeczki świąteczne w formie gwiazdek lub choinek? Ciekawym rozwiązaniem są również świeczki świąteczne pływające, które stają się wyjątkowo elegancką dekoracją stołu. Wybierając więc świeczki świąteczne, warto stawiać na kreatywność!