rusztowania

Kątowniki aluminiowe – gdzie znajdują zastosowanie?

Kątowniki aluminiowe typu U, L, T czy ceowniki mają w zasadzie tę samą funkcję – służą do tworzenia konstrukcji nośnej lub ramy. Można ich używać do budowy szkieletów konstrukcji, montować je na ścianach w celu podparcia opraw oświetleniowych lub podłóg w celu uzyskania dodatkowego wsparcia.

Kątowniki aluminiowe – co to takiego?

Kątowniki aluminiowe to rodzaj prętów kątowych wykonanych z aluminium. Stosuje się je w budownictwie, zwłaszcza w fasadach budynków i w ramach okiennych. Kątowniki aluminiowe są również wykorzystywane do wzmacniania konstrukcji betonowych lub jako wzmocnienie konstrukcji stalowych. Można je wykorzystać jako elementy konstrukcji dachowej

Jeśli chodzi o kątowniki aluminiowe w Gdańsku wysokiej jakości produkty tego typu. Bez wątpienia znajdą się tam również inne przydatne rozwiązania, takie jak: rury prostokątne nierdzewne, kątowniki, taśmy ołowiane, elektrody nierdzewne, metale kolorowe czy płaskowniki.

Jak wykorzystuje się kątowniki aluminiowe?

Kątowniki aluminiowe są jednym z najbardziej uniwersalnych produktów w branży aluminiowej. Stosuje się je do wielu różnych celów, ale najczęściej wykorzystuje się je jako materiał do tworzenia ram. Kątowniki aluminiowe mają szeroki zakres zastosowań, w tym: obramowania, wykończenia, akcenty dekoracyjne czy wsparcie konstrukcyjne.

Kątowniki aluminiowe z łatwością dostać można w miejscu, jakim jest hurtownia metali kolorowych w Gdańsku.

Jak produkuje się kątowniki aluminiowe?

Kątowniki aluminiowe są produkowane w procesie wyciskania na zimno. Aluminiowy materiał podstawowy jest przeciskany przez matrycę w celu uformowania kształtu o pożądanym profilu. W ten sposób powstaje ciągły odcinek kątownika, który można następnie przyciąć do wymaganego rozmiaru.

Aluminiowe kątowniki są dostępne w różnych rozmiarach i wykończeniach, w zależności od ich przeznaczenia. Najbardziej powszechnym wykończeniem jest anodowanie, które nadaje materiałowi srebrny kolor i zapewnia ochronę przed korozją.