zakup lozka

Kupujemy łóżko. 3 rzeczy, na które powinniśmy zwracać uwagę

Drewniane, stalowe, tapicerowane, kontynentalne – łóżka są naprawdę różnorodne i pozwalają na sprawną i przede wszystkim zgodną z oczekiwaniami aranżację sypialni. Kupując łóżko trzeba pamiętać, aby było nie tylko trwałe, ale również wygodne.

Sypialnia ma być miejscem w maksymalnym stopniu wyjątkowym, dającym poczucie komfortu, bezpieczeństwa, umożliwiającym relaks, sen, regenerację. Aby tak się stało jak najbardziej trzeba zwracać uwagę na wiele aspektów, począwszy od ogólnej aranżacji, poprzez wybór kolorystyki ścian czy mebli, oświetlenia, a także dodatków. Bardzo ważną rolę, można powiedzieć, że kluczową odgrywa oczywiście łóżko.

Aby wybrać to najbardziej odpowiednie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest porównanie ze sobą ofert różnych producentów mebli oraz przetestowanie łóżka, najlepiej na miejscu.

Rodzaj ramy

Rodzaj ramy dla łóżka ma kluczowe znaczenie. Tu mamy oczywiście dostępne łóżka drewniane, metalowe, kontynentalne czy tapicerowane. Rodzaj materiału, z którego wykonana jest rama powinien być oczywiście solidny, aby zapewnić stabilność konstrukcji. Nie bez znaczenia jest również odporność materiału na starzenie się, warunki użytkowania, uszkodzenia mechaniczne. Drewno czy stal – decyzję powinniśmy również podjąć biorąc pod uwagę inne wyposażenie pomieszczenia.

Zobacz także: https://luksusowi.pl/jak-kupowac-lozko-do-sypialni-bez-stresu/

Stelaż

Stelaż to w łóżku zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów łóżka. To właśnie on w dużej mierze decyduje o tym, jak stabilna jest konstrukcja oraz jak stabilne jest podpierania materaca, który też oczywiście ma swoja wagę. Aby dwie osoby mogły spać komfortowo stelaż powinien być wykonany z dobrej jakości listewek, z twardych desek lub ewentualnie stali.

Materac

Dla komfortu snu materac ma zdecydowanie najważniejszy aspekt. Materac musi być dobrany wielkością do ramy łóżka, a także twardością do użytkowników. Dlaczego jest to takie ważne? Tani materac, a przede wszystkim taki, który traci swoje właściwości po roku czy dwóch zdecydowanie nie jest dobrym rozwiązaniem. Materac powinien być elastyczny, wracać do zawsze oryginalnego kształtu, nie wyginać się. Złe podparcie (nierównomierne) ciała sprawi, że będziemy mieli do czynienia z napięciem mięśniowym, bólami pleców, ramion, szyi, ogólnie dużo gorszym samopoczuciem przez cały dzień. Może to również przełożyć się na większe i bardziej uciążliwe kłopoty z kręgosłupem.