biurko

Biurka regulowane – czym się charakteryzują?

Biurka regulowane to te, w których można zmieniać wysokość na której jest umieszczony blat. Odbywa się to poprzez regulację wysokości nóg stelaża, na którym jest on osadzony. Są dwa główne typy takich biurek elektryczne i mechaniczne.

Biurka regulowane – na czym to polega?

Mechaniczna zmiana wysokości biurka, polega na przestawieniu wysokości nóg stelaża. Głównym celem tego jest ustawienie go na właściwej wysokości dla różnych osób, które mogą z niego skorzystać. Jest to szczególnie ważne w biurach, gdzie różni pracownicy pracują na tym samym miejscu pracy, na przykład z uwagi na system zmianowy.

Innym powodem tego zastosowania jest dbanie o komfort pracownika. Biurka regulowane, mają możliwość podwyższenia blatu na tyle wysoko, by można było pracować także na stojąco. To sprawia, że co jakiś czas można wstać i zmienić pozycję pracy.

Biurka regulowane elektrycznie – jakie plusy?

Poza rozwiązaniem standardowym, w ofercie wielu producentów jest też opcja zmiany wysokości za pomocą rozwiązania elektrycznego. Jego głównym plusem, jest perspektywiczność rozwiązania. Już dziś takie biurko może mieć pamięć regulacji i profilowanie, dzięki któremu dana osoba nie musi pamiętać jaką wysokość miała wcześniej ustawioną.

Biurka do open space to kolejne rozwiązanie, które pomaga w pracy biurowej. Powodują one, że można w bardziej efektywny sposób użyć tej samej powierzchni co przy innych typach biurek. To może zdecydowanie rozwinąć firmę, która miała ekonomicznie miejsce na nowych pracowników, ale nie miała tego miejsca w sensie dosłownym. Teraz może zmieścić w swoim biurze większą liczbę pracowników, nawet bez zmiany adresu.

Ergonomia pracy, skuteczne używanie różnych trybów pracy, czy efektywne użycie miejsca w biurze, to kierunek w którym idą trendy aranżacji biur. Obecnie liczy się ograniczenie zmęczenia pracowników, przy jednoczesnej zdolności do przyjmowania ich w coraz większej liczbie, bez skrajnych zmian w wyglądzie biura.