bizuteria slubna

Biżuteria ślubna ze złota czy srebra?

Suknia ślubna może być efektowna sama w sobie, ale odpowiednio dobrane dodatki wydobędą z niej jeszcze więcej piękna. W salonach ślubnych czy sklepach jubilerskich można znaleźć biżuterię stworzoną specjalnie na tę okazję. Często wykonana jest ona ze szlachetnych metali – złota i srebra.

Efektowna biżuteria ślubna – jaka będzie najlepsza?

Trudno wybrać, który ze szlachetnych metali jest lepszym wyborem, jeśli chodzi o ślubną biżuterię. Równie często spotyka się efektowne przedmioty wykonane ze srebra jak i ze złota. Można zauważyć, że biżuteria ślubna w Warszawie jest bardzo zróżnicowana i nie ogranicza się do jednego surowca.

Duże znaczenie przy wyborze biżuterii ma moda. Jednak w tym przypadku obserwuje się naprawdę dużą dowolność. W tych sklepach, w których dostępne są dodatki ślubne w Warszawie, sprzedawcy polecają jako najmodniejsze zarówno złote pierścionki, jak i srebrne naszyjniki. Można po prostu kierować się gustem.

Elegancka suknia i biżuteria ze złota lub srebra

Blask kamieni lub metali szlachetnych może efektownie podkreślić piękno sukni ślubnej. Karnacja panny młodej oraz barwa sukni to ważne kryteria związane z wyborem biżuterii. Wybierając dodatki ślubne w Warszawie warto zwrócić uwagę, by były dopasowane do wspomnianych cech.

Panie o ciemnych włosach i ciepłej karnacji mogą czuć się dobrze w odcieniach złota, przy czym można zauważyć, że dużo lepsze będzie klasyczne złoto, nie odmiana różowa. Dodatki ślubne w Warszawie przeznaczone dla pań o chłodnej karnacji, np. blondynek, to głównie srebro i jego elegancki blask.

Brokatowe szpilki a biżuteria z metali szlachetnych

Wybór biżuterii ślubnej to ostateczny szlif całej stylizacji. W większości przypadków trzeba wystrzegać się przesady w elementach dekoracyjnych, błyszczących, bo można uzyskać efekt „przestrojenia”. Dlatego też brokatowe szpilki w Warszawie lub szczególnie efektowna torebka oznaczają, że trzeba postępować oszczędnie z biżuterią.

Podsumowując, decyzja co do przewagi złota lub srebra w kwestii biżuterii ślubnej nie jest istotna. Warto wybrać taką biżuterię, która pasuje do karnacji, podoba się pannie młodej i jest wygodna.