dach blaszany

Blaszane pokrycia dachowe – jakie mają zalety?

Zanim budowa domu się rozpocznie, konieczne jest podjęcie wielu decyzji związanych z samą konstrukcją, jak i materiałami. Jedną z najważniejszych kwestii jest wybór pokrycia dachowego. Czy blachodachówka będzie dobra? Jakie ma zalety?

Dlaczego warto zdecydować się na blachodachówkę?

Blaszane pokrycia dachowe to jedna z dostępnych opcji, jaką można wykorzystać na dachu. Blachodachówka to trwały i mocny materiał, który jednocześnie jest lekki, przez co nie obciążą konstrukcji dachu. Dzięki temu może być stosowana zarówno na płaskich, jak i skośnych dachach. Niewątpliwą zaletą jest łatwy montaż, który wymaga połączenia gotowych paneli modułowych za pomocą śrub lub gwoździ. Znacznie przyspiesza to prace budowlane. Na korzyść blachy działa również fakt, że dostępne są one w różnych kolorach i kształtach, przez co możliwe jest dopasowanie jej do projektu domu.

Inne rodzaje pokrycia dachowego

Dach to jeden z najważniejszych elementów budowy. Od jego prawidłowej konstrukcji zależy trwałość i stan wnętrza domu. Musi być przede wszystkim szczelny i odporny na wszelkiego rodzaju zjawiska pogodowe. Dobre hurtowanie i sklepy oferujące pokrycia dachowe w Łomiankach i innych miastach mają w sprzedaży m.in.

  • Dachówki ceramiczne – to tradycyjne pokrycie dachowe. Są odporne na działanie warunków atmosferycznych i cechuje je dużą trwałością. Są dosyć ciężkie, dlatego mogą być zastosowane na budynkach, których konstrukcja jest przystosowana do tego rodzaju pokrycia.
  • Papa dachowa – najczęściej wykorzystywana jest na dachach płaskich. Składa się z masy bitumicznej oraz tkaniny szklanej lub włókniny poliestrowej. Często wykorzystywana jest także jako podkład lub izolacja na dachach stromych.
  • Dachówki bitumiczne to materiał produkowany z tkaniny technicznej nasączonej asfaltem. Cechuje ją duża elastyczność, przez co łatwo dopasować ją do kształtu dachu.
  • Masy asfaltowo-kauczukowe, które pozwalają na bezspoinowe i szczelne pokrycie dachu. Sprawdzi się na dachach płaskich.