karma dla psa

Czy warto podawać psu karmę suchą i mokrą?

Każdy właściciel czworonoga pragnie jak najlepiej odżywiać swojego pupila. W tym celu poszukujemy najwyższej jakości pożywienia dla psa i testujemy sposoby jego podawania. Zastanawiamy się, czy lepiej serwować czworonogowi jedzenie suche, czy może sięgnąć po mokrą karmę dla psa. A może najlepiej byłoby postawić na żywienie mieszane? Czym ono jest, czy jest dobre dla pupili? O tym w artykule.

Żywienie mieszane polega na podawaniu psu w jednym dniu zarówno karmy mokrej, jak i suchej. Nie należy jednak serwować tych dwóch odmiennych form pożywienia w jednym posiłku. Takich rozwiązań należy unikać, gdyż mieszanie karmy suchej z morką i podawanie takiego jedzenia psu, może negatywnie odbijać się na układzie pokarmowym zwierzęcia. Jeśli czworonóg ma wrażliwy żołądek, może to się skończyć różnorodnymi dolegliwościami gastrycznymi.

Jeśli zatem chcemy wprowadzić u naszego psa mieszany model żywienia, pamiętajmy, by podawać pupilowi dwa oddzielne posiłki. Najlepszym rozwiązaniem jest serwowanie karmy suchej rano, a mokrej wieczorem.

Taki model żywienia posiada jedną zasadniczą zaletę – gwarantuje zwierzęciu urozmaicone posiłki, co zapobiegnie nudzie i wybrzydzaniu. Trzeba jednak uważać, by podawać jedną i drugą karmę w odpowiednich ilościach. Karmy mokre dla psa zawierają minimum 70% wody. Są zatem mniej kaloryczne i potrzeba nałożyć ich więcej, by zwierzę się najadło.

Sprawdź także: Ranking suchych karm dla psa

Jak wprowadzić mieszany model żywieniowy?

Jeśli do tej pory Wasz pupil jadł tylko karmę mokrą lub tylko suchą, a teraz chcecie wprowadzić mu mieszany styl żywienia, pamiętajcie, by zrobić to stopniowo. Na wstępie trzeba ustalić stałe pory posiłków. Karmę suchą lepiej jest podawać rano, natomiast karmę mokrą dla psa wieczorem. Dbajmy też o to, by zachować odpowiednie propozycje. Jedzenie suche jest zawsze bardziej skondensowane i bardziej kaloryczne niż mokre. Trzymajmy się jasnych wytycznych znajdujących się na opakowaniach produktów. Każde pożywienie dla psa może mieć bowiem inne dawkowanie, z którym należy się zapoznać i go przestrzegać. Po wprowadzeniu zmian należy obserwować pupila. Zwróćmy uwagę na częstotliwość i jakość jego wypróżnień, a także sprawdzajmy, czy pies nie chudnie lub nie tyje. Jeśli pojawią się jakieś niepokojące nas objawy, warto zasięgnąć opinii weterynarza i w razie konieczności wprowadzić poprawki.

A po najlepsze mokre karmy dla psa i pożywienie suche, które świetnie sprawdzą się w mieszanym modelu żywieniowym, zapraszamy do sklepu dla zwierząt online Wyspazwierzat.pl.