fotowoltaika

Fotowoltaika – zamontuj i oszczędzaj na prądzie!

Ceny prądu nieuchronnie idą w górę. Już teraz pojawiają się zapowiedzi dalszych, nawet dwucyfrowych podwyżek. To dobry moment, by skorzystać z rozwiązań umożliwiających zmniejszenie kosztów utrzymania domu pod kątem energii elektrycznej – paneli fotowoltaicznych.

Czym jest fotowoltaika?

Termin ten jest obecnie bardzo popularny, ponieważ zainteresowanie panelami fotowoltaicznymi i produkowaniem energii z promieniowania słonecznego jest obecnie bardzo duże.

Fotowoltaika jest rodzajem systemu służącego do produkcji prądu elektrycznego. Do jego powstania dochodzi na skutek padania promieniowania słonecznego na powierzchnię paneli fotowoltaicznych, co prowadzi do pojawienia się efektu fotowoltaicznego oraz generowania energii elektrycznej.

Systemy fotowoltaiczne są obecnie bardzo chętnie wybierane, ponieważ umożliwiają one produkowanie prądu na potrzeby indywidualne w tzw. mikroinstalacji fotowoltaicznej. Zamontowana na dachu budynku lub też na podłożu na specjalnej konstrukcji może ona wtedy wspierać instalację elektryczną także w domu jednorodzinnym.

Panele fotowoltaiczne – dlaczego warto?

Montaż paneli fotowoltaicznych związany jest z wieloma korzyściami. Dlaczego warto zdecydować się na ich zakup?

Wśród głównych zalet związanych z montażem paneli fotowoltaicznych znajdują się:

  • Obniżenie kosztów energii elektrycznej – dzięki temu można płacić jeszcze niższe rachunki,
  • Ochrona środowiska naturalnego – prąd wytwarzany jest za pomocą OZE – odnawialnego źródła energii,
  • Bezobsługowość – korzystanie z paneli fotowoltaicznych nie jest związane z żadnymi dodatkowymi obowiązkami ze strony użytkownika,
  • Szerokie zastosowanie – produkowana przez panele fotowoltaiczne energia może być używana do zasilania wielu różnych sprzętów, między innymi oświetlenia, AGD, RTV, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła, klimatyzatorów, rekuperacji,
  • Odporność na warunki pogodowe – nowoczesne panele fotowoltaiczne mogą być używane przez wiele lat.

Jak zamontować instalację fotowoltaiczną?

Gdy zaciekawiła Cię instalacja jak fotowoltaika Gliwice to jedno ze śląskich miast, gdzie można ją zamontować. Kompleksową obsługę świadczą firmy specjalizujące się w prowadzeniu usług w ramach montażu systemów OZE.

Firma wykonująca instalację fotowoltaiczną może zaoferować klientom pełną obsługę, która obejmuje między innymi czynności jak:

  • Zaplanowanie instalacji fotowoltaicznej, w tym dobór odpowiedniego miejsca i mocy paneli,
  • Zamontowanie instalacji na zewnątrz oraz w budynku,
  • Podłączenie instalacji do systemu energetycznego,
  • Pomoc w formalnościach, a także w uzyskaniu dofinansowania.

Z dokładnymi ofertami firm wykonujących instalacje fotowoltaiczne można zapoznać się w internecie.