Modne dekoracje okien 2022 – na jakie firany i zasłony postawić?

Modne firany i zasłony 2022 to przede wszystkim takie w których postawiono na wpływ na odbiór wnętrza. W praktyce oznacza to, że ma być ono jeszcze bardziej stylowe i przede wszystkim przytulne. Nie bez znaczenia pozostaje w tym także rola jaką mają odegrać rolety oraz żaluzje. Jakie modele będą więc na topie w nadchodzących miesiącach. Które z nich powinny pojawić się na naszych oknach, aby wyglądały modnie? Podpowiadamy.

Modne dekoracje okien 2022 – zwiewne i lekkie

Modne dekoracje okienne w 2022 to przede wszystkim stawianie na lekkie i zwiewne firany, które wprowadzą do pomieszczenia elegancję i przestronność. To także dobry sposób na maksymalne wykorzystanie potencjału naturalnego światła wespół z postawieniem na przytulność. Tego rodzaju firany świetnie odnajdą się w nowoczesnym salonie, ale także romantycznej sypialni czy też w pokoju dziecięcym. Najmodniejsze w nadchodzącym sezonie są długie dekoracje okienne – proste i bardzo delikatne. Pięknie prezentują się modele zdobiące wnętrze od sufitu, aż po ziemię. Dzięki nim pomieszczenie będzie bardzo przestronne i jednocześnie jasne.

Modne firany 2022 – styl retro

W tym roku projektanci bardzo mocno stawiają na styl minionej epoki. Vintage jest przez nich lansowany do tego stopnia, że już nikogo nie dziwią haftowane dekory nawet w minimalistycznym salonie, jak również tym najbardziej nowoczesnym. Spięcia po bokach dodają dekoracjom animuszu, ale także romantycznego tonu. Można je zastosować niemalże w każdym pomieszczeniu – od kuchni, po salon czy też sypialnię.

Modne dekoracje okien 2022 – naturalne materiały w roli głównej

Rok 2022 we wnętrzach należy do wszystkiego co naturalne, więc nie może ta tendencja ominąć dekoracji okiennych. W przypadku zasłon dominować będą naturalne materiały takie jak bawełna, len oraz jedwab. Stawiajmy na stonowane kolory ziemi, a więc różnej maści brązy wespół z przygaszoną zielenią oraz beżami, bielami oraz czerniami w roli głównej. Gwarancją modnego wystroju okien 2022 jest także dekorowanie ich drewnianymi lub bambusowymi żaluzjami. Takie działanie to ukłon w stronę wszystkiego, co naturalne wespół z tworzeniem ciekawej aranżacji wnętrza. Co istotne bardzo dobrze odnajdą się one zarówno w tych, gdzie dominuje zamiłowanie do nowoczesnych rozwiązań – idealnie przełamują konwencję, jak również tych, gdzie prostota i minimalizm wysuwają się na pierwszy plan. Drewno i bambus wprowadzają do nich przytulność, której często w tego rodzaju aranżacjach bardzo brakuje.