Pomoc drogowa – kiedy należy ją wezwać?

Będąc w trasie narażeni jesteśmy na wiele niespodziewanych sytuacji. Jedną z nich jest awaria samochodu. W takim przypadku nie należy panikować. Na początku warto samemu rozeznać się czy sprawa jest poważna, bo być może problem uda rozwiązać się samodzielnie. W innym wypadku warto wezwać pomoc drogową. Kiedy warto to zrobić? Podpowiadamy. 

Kiedy warto wezwać pomoc drogową?

Warto zdawać sobie sprawę, że nie każda usterka, z którą mamy do czynienia w trasie wymaga wezwania pomocy drogowej. Jeżeli nie stało się nic poważnego i udało nam się zaparkować auto w bezpiecznym miejscu to warto najpierw sprawdzić, czy nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami. Jeżeli awaria okazuje się być poważna, a nam brakuje wiedzy, żeby samodzielnie rozwiązać problem, wtedy należy niezwłocznie wezwać pomoc drogową.

Wśród najpopularniejszych sytuacji, w których pomoc drogowa okazuje się konieczna wymienić można wypadek samochodowy, problemy z uruchomieniem pojazdu, zatankowanie niewłaściwego paliwa czy zepsucie cewki zapłonowej. W takich sytuacjach nie warto próbować robić na własną rękę, gdyż może to stwarzać niebezpieczeństwo wypadku. W razie potrzeby warto wyszukać w Google hasło pomoc drogowa w Koszalinie.

Kiedy nie należy wzywać pomocy drogowej?

Nie każda awaria kwalifikuje się do wezwania pomocy drogowej. W przypadku mniej poważnej awarii lub lekkiej stłuczki warto zatrzymać samochód i samemu zorientować się w problemie. W trakcie oględzin może się okazać, że problem jest na tyle prosty do rozwiązania, że poradzimy sobie z nim sami. W tym przypadku warto wspomnieć takie sytuacje jak np. wymiana koła lub niski poziom oleju w silniku.

Rozwiązania wielu typowych usterek znaleźć możemy w instrukcji obsługi samochodu. W przypadku poważniejszych awarii lepszym pomysłem będzie oddanie pracy w ręce specjalistów niż samodzielna próba naprawy. Może to stworzyć późniejsze zagrożenie. Korzystając z pomocy drogowej warto zwrócić uwagę czy wybrana przez nas firma nie świadczy jeszcze innych usług takich jak np. skup aut.