zielony dach

Budowa dachu zielonego – jak wygląda w praktyce?

W Polsce można ostatnio zauważyć coraz większe zainteresowanie budową dachu zielonego. W ten sposób można wprowadzić więcej zieleni do największych miast, które są mocno zabetonowane i pomóc w oczyszczeniu powietrza. Jak jednak budowa zielonego dachu wygląda w praktyce i jak znaleźć firmę, która się nią zajmie?

Gdzie znajdziemy firmę, która specjalizuje się w budowie dachów zielonych?

Aby znaleźć przedsiębiorstwo, które oferuje usługę jaką jest budowa dachu zielonego powinniśmy zdecydować się na skorzystanie z internetu. W tym momencie warto też określić się, czy interesuje nas dach ekstensywny, czy też intensywny, gdyż zazwyczaj tego typu firmy specjalizują się głównie w jednym rodzaju dachu zielonego.

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z internetu w tym celu, to z pewnością bardzo szybko znajdziemy firmę, która wykona dla nas system zielonego dachu w Podlaskim. Kluczem jest jedynie użycie dobrej frazy oraz przyłożenie się do sprawdzenia opinii na temat poszczególnych przedsiębiorstw, by dowiedzieć się, jak traktują one swoich klientów.

Jak wygląda w praktyce budowa dachu zielonego?

Budowa dachu zielonego jest naprawdę skomplikowanym procesem, który składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich to wyłożenie izolacji wodnej oraz termicznej na dachu. Następnie przechodzi się do budowy faktycznego dachu zielonego, którą zaczynamy od wyłożenia specjalnej warstwy, która ochroni dach przed przerostem korzeni. Nad nią konieczne jest zamotnowanie drenażu, którego zadaniem jest z kolei odprowadzanie nadmiaru wody poza dach.

Poza drenażem dach zielony składa się także z warstwy filtracyjnej, która najczęściej tworzona jest przy użyciu geowłókniny, a nad nią spotkamy już tylko warstwy, które mają faktyczny wpływ na rośliny. Mowa tu o warstwie wegetacyjnej, która zapewnia nasadzonym roślinom wszystko, co jest im potrzebne do wzrostu, a także warstwie roślinnej, na której nasadzane są pożądane przez właściciela dachu zielonego rośliny.