Projekt klimatyzacji

Projekt klimatyzacji. Na co zwracać uwagę?

Klimatyzacja jest rozwiązanie, które pozwala na kompleksowe zachowanie komfortu cieplnego zarówno latem, jak również zimą. Aby instalacja była komfortowa i bezawaryjna, musi być prawidłowo zamontowana. Niezwykle ważny jest również projekt.


W ciągu ostatnich kilku lat alternatywne rozwiązania dotyczące ogrzewania domów jednorodzinnych czy obiektów biurowych zyskują na popularności. Odchodzenie nawet od typowych instalacji gazowych jest coraz bardziej zauważalne, pozwala na większą ochronę środowiska, redukcje kosztów, brak konieczności posiadania kotłowni czy serwisu urządzeń grzewczych. Klimatyzacja to idealne rozwiązanie dla osób i firm, które cenią sobie nowoczesność, bezawaryjne działanie i przede wszystkim brak emisyjności.

Aby osiągnąć zamierzony efekt muszą być spełnione następujące warunki:

– przygotowany odpowiedni projekt,
– dobrane urządzenia,
– poprawnie wykonana instalacja,
– prawidłowy montaż urządzeń.

To właśnie ten pierwszy element i warto się niemu bliżej przyjrzeć.

Zobacz także: http://www.eleganta.pl/nowoczesny-sposob-ogrzewania-malego-domku/

Projekt klimatyzacji – co to jest?

Projekt klimatyzacji jest takim samym dokumentem, z jakim mamy do czynienia w przypadku instalacji elektrycznej, gazowej czy hydraulicznej. Jest to dokument, który w jasny i precyzyjny sposób określa to, gdzie mają znajdować się urządzenia klimatyzacyjne, jaki ma być ich rodzaj, moc, jakiego rodzaju ma być wykonana instalacja elektryczna, która będzie służyła zasilaniu.

W projekcie powinny być również informacje dotyczące tego, jakie ma być przeznaczenie instalacji.

Dlaczego projekt klimatyzacji jest ważny?

Każda instalacja, w którą jest wyposażony budynek powinna mieć projekt, na podstawie którego instalatorzy mogą przystąpić do właściwych prac. Dzięki projektowi możliwe jest po prostu jak najlepsze wykonanie instalacji, optymalny dobór wszelkich urządzeń klimatyzacyjnych. Dysponując chociażby projektem, który zawiera rozmiary pomieszczeń oraz ich przeznaczenie, a także charakterystykę ocieplenia i okien możemy bez problem dobrać moc urządzeń, a to przełoży się na wysoki komfort instalacji.

Tylko dzięki temu, będziemy mogli bez większych problemów wybrać klimatyzatory ścienne bądź klimatyzatory sufitowe, a tym samym bezproblemowo ich używać przez sezon letni, gdy będziemy chłodzić wnętrza, jak również w sezonie grzewczym, gdzie będziemy zwiększać temperaturę w budynku.