rolety

Rolety antywłamaniowe – czy warto je kupować?

Rolety okienne spełniają zróżnicowane funkcje. Mogą również zmniejszać ryzyko włamań. Czy warto zdecydować się na zakup rolet antywłamaniowych?

Rolety antywłamaniowe – budowa i montaż

Zewnętrzne rolety okienne montowane są na zewnątrz okien – we wnęce okienne, na elewacji albo też nad oknami, gdy montaż odbywa się wraz z nimi. Ich zadaniem jest zapewnienie osłony okien.

Dodatkowo rolety okienne mogą również spełniać funkcje antywłamaniowe. Rolety tego typu wyróżniają się wzmocnioną konstrukcją, która powoduje, że są one w wyższym stopniu odporne na próby podejmowane przez włamywaczy.

Najczęściej rolety antywłamaniowe wykonuje się z wysokiej jakości materiałów jak aluminium, które mogą być malowane na różne kolory, aby nadać im atrakcyjny wygląd i dopasować je do aranżacji budynku.

Jakie funkcje mogą spełniać rolety antywłamaniowe?

Przede wszystkim rolety antywłamaniowe pozwalaną na ochronę budynku przed włamaniami, ale również mogą one spełniać inne funkcje:

  • Zabezpieczają przed wzrokiem innych osób, zapewniając większą prywatność,

  • Pozwalają na poprawę parametrów termoizolacyjnych budynku – latem chronią przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczeń, a zimą przed ich wychładzaniem,

  • Umożliwiają zaciemnienie budynków, aby nie wpuszczać do nich światła słonecznego.

Czy rolety antywłamaniowe chronią przed włamaniami?

Zasadniczo rolety antywłamaniowe nie są w stanie zapewnić 100% pewności, że do włamania nie dojdzie. Jednak w porównaniu do zwykłych rolet okiennych montowanych na zewnątrz ich konstrukcja znacznie obniża ryzyko włamania.

Rolety te są trudniejsze do sforsowania przez włamywaczy, dlatego też wtedy, gdy mają oni z nimi duże problemy, najczęściej rezygnują z próby włamania.

Jak wybrać dobre rolety antywłamaniowe?

Obecnie rolety antywłamaniowe są oferowane przez wielu producentów. Na co należy zwrócić uwagę wtedy, gdy kupuje się tego typu osłony okienne?

Przede wszystkim dobre rolety antywłamaniowe powinny charakteryzować się odpowiednią konstrukcją, a także posiadać certyfikat, że rzeczywiście spełniają one funkcję antywłamaniową.

Rolety antywłamaniowe – gdzie je zamówić?

Aby zamówić rolety antywłamaniowe, warto udać się do dobrej firmy zajmującej się wykonawstwem osłon okiennych na zamówienie. Jej pracownicy będą mogli zająć się wszystkim, co związane z wykonaniem instalacji rolet.

Firma może wykonać odpowiednie pomiary potrzebne do dokonania montażu, a następnie wykonać rolety zgodnie z pobranymi wymiarami. Zajmie się ona również montażem rolet zgodnie z zaleceniami, aby mogły one zapewnić właściwą ochronę antywłamaniową.