Uśmiechnięta kobieta

Z czego wykonywane są implanty zębowe?

Implanty zębowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób cierpiących na brak stałych zębów. Przy odpowiedniej pielęgnacji mogą one przetrwać całe życie, zapewniając bezpieczne dopasowanie i naturalny wygląd. Pozwalają przywrócić dawny komfort żucia, a także zwiększają pewność siebie. 

Implanty zębowe – co warto o nich wiedzieć?

Implanty zębowe w Łodzi to sztuczne zęby wykonane z tytanu, aluminium, porcelany i cyrkonu, kompatybilnych z ludzkim ciałem. To gwarantuje, że organizm nie odrzuci implantu, pozwalając na jego zespolenie z kością szczęki i zapewnienie bezpiecznej podstawy dla zastępczego zęba. Implanty są zaprojektowane tak, aby wyglądały bardzo podobnie jak naturalne zęby. Przy odpowiedniej pielęgnacji mogą służyć do końca życia danego pacjenta. Implanty mogą zastąpić pojedynczy brakujący ząb, kilka zębów lub górne i dolne łuki w całości. Implanty są trwałym rozwiązaniem problemu utraty zębów i mogą przyczynić się do poprawy ogólnego stanu zdrowia jamy ustnej, a także samopoczucia pacjenta. Implanty należy szczotkować i nitkować tak samo, jak naturalne zęby, a dla zapewnienia ich dobrego stanu konieczne są regularne kontrole stomatologiczne. Należy też pamiętać o ryzyku związanym z wszczepieniem implantów, takim jak infekcje czy uszkodzenia nerwów.

Protezy zębowe – jakie są ich rodzaje?

Protezy zębowe w Łodzi mogą być stosowane jako uzupełnienie braków w uzębieniu. Ich celem jest przywrócenie estetycznego uśmiechu. Istnieją dwa główne rodzaje protez: częściowe i całkowite. Protezy częściowe są stosowane w celu zastąpienia jednego lub kilku brakujących zębów i zazwyczaj są utrzymywane w miejscu przez zatrzaski, które mocuje się do pozostałych zębów. Protezy całkowite są z kolei stosowane w przypadku braku wszystkich naturalnych zębów. Oba rodzaje protez mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym z żywicy akrylowej czy porcelany. Protezy są zawsze dostosowywane do indywidualnych potrzeb, a także uzupełniane w miarę zmian zachodzących w jamie ustnej.