basen stelazowy

Basen stelażowy na mały ogródek

Baseny stelażowe są coraz bardziej popularne. Marzą o nich nie tylko posiadacze dużych ogrodów, ale i osoby, które mają małe ogródki. Czy można kupić basen stelażowy na mały ogródek? O czym warto pamiętać przed wyborem? Podpowiadamy, o czym należy pamiętać przed wyborem jednego z nich.

Jakie czynniki warto rozważyć przed zakupem?

Rozmiar: W małym ogrodzie bardziej pożądany jest basen o skromniejszej głębokości, tak aby było wystarczająco dużo miejsca do pluskania się dzieci. Dobrym przykładem jest stojący basen dla dzieci o głębokości zaledwie jednego metra. To bezpieczne rozwiązanie zarówno dla starszych maluchów, jak i dla dorosłych. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że taka głębokość to o wiele za dużo dla najmłodszych pociech.

Zastosowanie: W małym ogrodzie basen z głębokimi bokami jest mniej praktyczny. Ponadto, będzie nam bardzo trudno spuścić z niego wodę po zakończonym sezonie letnim. Problemem może być również wysokość. Co zrobić, jeśli w ogrodzie znajdują się rośliny? Ponadto, musi być miejsce na rampę, aby zapobiec przelewaniu się wody. Jak widać, decydując się na basen ogrodowy do małego ogrodu, trzeba rozważyć naprawdę wiele zmiennych.

basen

Basen stelażowy o niewielkiej powierzchni i głębokości

Większość ekspertów sugeruje, że uniwersalny, bezpieczny, ale i wygodny basen stelażowy powinien mieć głębokość wahającą się między 60 a 100 cm. Oczywiście przy założeniu, że będą z niego korzystać nieco starsze pociechy. W tym wpisie przeczytasz, na co jeszcze zwrócić uwagę dobierając basen stelażowy do rozmiaru ogrodu: https://www.weranda.pl/ogrody/male-i-duze/basen-stelazowy.

Często zwraca się też uwagę na to, że kluczowe jest utwardzone, stabilne podłoże.

Można zdecydować się, wzmocnić grunt zarówno piaskiem, jak i w nieco bardziej profesjonalny sposób, na przykład układając płytki czy po prostu betonując pewną niewielką część ogrodu. Ogranicza nas tylko budżet, jaki mamy zaplanowany na taką inwestycję.

Wierzymy, że należy również wybrać najlepszą pompę dla niego. Powinna mieć ona stosunkowo dużą przepustowość oraz wydajny system filtrów. W naszym klimacie nie można zapominać też o dodatkowym module ogrzewającym wodę. Zapewne nie raz docenimy komfort wchodzenia do przyjemnej dla naszego ciała, wody w optymalnej temperaturze.

basen

Mały okrągły basen stelażowy z pełnym zestawem akcesoriów

Dzięki odpowiedniemu bojlerowi, w basenie stelażowym można cieszyć się pływaniem i sportami wodnymi, a przede wszystkim – wodnymi potyczkami. A latem – basen szybko się nagrzewa i można w nim przebywać cały dzień na słońcu, nie przegrzewając się.

Ucieczka z miejskiej dżungli

Jeśli masz mały ogród, musisz rozważyć wszystkie opcje, które masz. W niektórych miejscach ścieżka jest niezbędna, ale w innych — ogród znajduje się blisko drogi lub jest otoczony roślinnością. Na rynku można kupić baseny tego typu w wielu różnych rozmiarach. Można więc dopasować go pod swoje własne wymagania.

Zwłaszcza teraz, w erze pandemii, kiedy wiele osób sceptycznie podchodzi do dalekich wakacyjnych wyjazdów, bo wciąż obawiamy się lockdownów i związanych z nimi utrudnień w przemieszczaniu się, taki basen stelażowy może dać nam namiastkę wakacji. We własnym ogrodzie, w ciszy i spokoju, na własnych warunkach.