pogrzeb

Jak zredukować koszty pochówku? Pomoże dobry dom pogrzebowy

Ceny pogrzebów w ostatnim czasie znacznie wzrosły. Wypłacany przez ZUS zasiłek pogrzebowy bardzo często nie wystarcza do organizacji pochówku. W takiej sytuacji można poszukać oszczędności. Co można zrobić, aby pochówek był jednocześnie uroczysty i niedrogi?

Wybierz dobry dom pogrzebowy

Pierwszym krokiem w organizacji pogrzebu będzie skorzystanie z usług domu pogrzebowego, który jest polecany i zaufany.

Pracownicy z domu pogrzebowego mogą zająć się wszystkim, co związane jest z urządzeniem pochówku, dlatego też bliscy osoby zmarłej nie muszą wtedy zajmować się niczym we własnym zakresie.

Najlepiej sprawdzić opinie o różnych domach pogrzebowych, aby wybrać taki, który ma wiele rekomendacji od klientów. W takiej firmie można wtedy skorzystać z kompleksowej obsługi nawet wtedy, gdy nie planuje się urządzić pogrzebu wystawnego i bardzo drogiego.

Polecany dom pogrzebowy Zabrze Quo Vadis – z dostępnymi ofertami oraz opiniami na temat zakładów pogrzebowych można zapoznać się już teraz online.

Tani pogrzeb – jak oszczędzić?

Niedrogi pogrzeb może być również uroczystym pożegnaniem zmarłej osoby. W tym przypadku warto zadbać przede wszystkim o przebieg ceremonii pochówku, natomiast można zaoszczędzić na wszystkich dodatkach.

Przede wszystkim można zredukować koszty wtedy, gdy wybierze się niedrogą trumnę. Obecnie w ofertach domów pogrzebowych można znaleźć różne rodzaje trumien, także w niskich cenach.

Zaoszczędzić można również na dekoracjach pogrzebowych, na przykład na obfitym bukiecie kwiatów. Również można zrezygnować z orkiestry na rzecz trębacza podczas ostatniego pożegnania, aby dzięki temu pogrzeb był uroczysty, ale również nie był bardzo drogi.

Również redukcja kosztów możliwa jest wtedy, gdy zamiast pogrzebu tradycyjnego wybierze się kremację. Gdy zmarły dopuszczał taką możliwość, również może być to sposób na niższy koszt.

Warto też pamiętać o tym, że koszty związane z ostatnim pożegnaniem będą większe wtedy, gdy będzie się planowało pochówek dopiero po dłuższym czasie. Każdy kolejny dzień to większy koszt związany z przechowaniem ciała przez zakład pogrzebowy.

Niższe koszty to również rezygnacja ze stypy – konsolacji. Gdy planuje się jednak zapewnić poczęstunek dla najbliższej rodziny, można go zorganizować w domu.

Zaoszczędzić można też na wyborze cmentarza, ponieważ niektóre z nich mają naprawdę wysokie cenniki.

Pracownicy dobrego zakładu pogrzebowego mogą zasugerować również inne rozwiązania pozwalające na zmniejszenie kosztów związanych z pochówkiem i przygotują różne wyceny w zależności od oczekiwań klienta.