Leasing samochodowy to świetna alternatywa dla kosztownego zakupu pojazdu. Przed wyborem auta warto porównać ze sobą oferty, aby wybrać najlepszą. Co jednak wpływa na ratę leasingu i gdzie ją obliczyć?
Leasingowy kalkulator – czy jest pomocny?
Leasing kojarzy się z usługą dla firm. Tymczasem jest to również interesująca propozycja dla osób fizycznych. Duża liczba ofert przyczynia się do dużej konkurencji między przedsiębiorstwami dzierżawiącymi pojazdy. Aby mieć pewność, że dana propozycja jest atrakcyjna, warto wykorzystać kalkulator leasingu auta.
Narzędzie, jakim jest leasingowy kalkulator, wyliczy ratę na podstawie wprowadzonych danych. Wystarczy wpisać je w odpowiednie pola, by po chwili uzyskać informacje na temat kosztów. Niemniej jednak warto też wiedzieć, od czego zależy wysokość comiesięcznej raty za pojazd.
Na co zwrócić uwagę przy leasingu samochodowym?
Tańsze są oferty leasingowe samochodów używanych. Kolejnym ważnym aspektem jest całkowity koszt leasingu. Może się on znacznie różnić w zależności od tego, czy do umowy wpisany jest warunek wykupu przedmiotu leasingu.
W kalkulacji leasingu ważny jest czas trwania umowy. Im dłużej ona trwa, tym raty są niższe. Wpływ ma także oprocentowanie. Wybór np. stałego oprocentowania wiąże się na ogół z wyższą kwotą do opłacenia co miesiąc. Zmienne koszty działają odwrotnie. Czynsz leasingowy może wzrosnąć w przypadku podniesienia stawek WIBOR.
Wpływ na decyzję o wyborze danej oferty ma też czynsz inicjalny, czyli opłata wstępna za auto. Warto pamiętać o tym, że leasing samochodów osobowych wiąże się zwykle z ubezpieczeniem pojazdu przez usługodawcę. Czasem pozwala on na wybór polisy przez klienta, co daje szansę na dodatkową obniżkę kosztów.
Leasing auta to bardzo korzystna propozycja zarówno dla firm, jak i indywidualnych kierowców. Usługa ta pozwala obniżyć koszta prowadzonej działalności gospodarczej i uniknąć wydatku na samochód. Warto przy tym skorzystać z kalkulatora leasingowego, by wybrać najkorzystniejszą ofertę.