instalacja elektryczna

Montaż instalacji elektrycznych – podstawowe zasady bezpieczeństwa

Podczas budowy nowego domu trzeba pamiętać o naprawdę wielu kwestiach, w tym między innymi o montażu instalacji elektrycznej, dzięki której budynek będzie miał dostęp do prądu. Jak wiadomo z prądem nie ma jednak żartów i trzeba traktować go z odpowiednim szacunkiem. Jakie są więc podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas montażu instalacji elektrycznej i komu najlepiej ją zlecić?

Kto powinien wykonać montaż instalacji elektrycznej?

O ile podczas budowy domu naprawdę wiele rzeczy można wykonać samodzielnie i w ten sposób oszczędzić sporo pieniędzy, tak zajęcie się instalacją elektryczną znacznie lepiej jest zlecić firmie, która oferuje montaż instalacji elektrycznych w Chełmie. Zaprojektowanie i zamontowanie całej instalacji elektrycznej samodzielnie jest po prostu niebezpieczne i łatwo w jego trakcie popełnić błąd.

Dlatego, gdy czeka nas montaż instalacji elektrycznej warto jest skorzystać z internetu i znaleźć odpowiednie przedsiębiorstwo, które zajmie sę tą czynnością. W sieci znajdziemy wielu fachowców, którzy są w stanie bardzo dobrze zamontować instalację elektryczną, dzięki czemu dom będzie miał dostęp do prądu i ryzyko awarii będzie znacznie niższe.

Jakie są podsatwowe zasady bezpieczeństwa podczas montażu instalacji elektrycznych?

Przede wszystkim liczy się odpowiedni montaż i rozplanmowanie instalacji elektrycznych przed ich montażem. Przjęlo się, że przewody elektryczne, które będą zapewniać prą w całym mieszkaniu powinny być przede wszystkim układane poziomo lub pionowo. Redukuje to ryzyko ich uszkodzenia w razie kucia ścian na przykład podczas remontu.

Kolejna ważna kwestia to ich odpowiednie umiejscowienie. Powinny być w odległości około 15 milimetrów od okien, drzewi oraz krawędzi ścian. Są to punkty, w których rzadko dochodzi do wiercenia, więc znacząco maleje wtedy ryzyko uszkodzenia instalacji elektrycznej w danym budynku. Kolejna ważna kwestia, to łączenie przewodów. W tym celu należy używać tylko złączek, gdyż skręcanie żył jest niebezpieczne i powoduje zwiększone ryzyko awarii.